"Буде не до їжі": політолог розповів, коли росіяни зможуть відмовитися від Криму

П'ятниця 25 січня 2019 17:35
"Буде не до їжі": політолог розповів, коли росіяни зможуть відмовитися від Криму
Колаж РБК-Україна

Він назвав причини, при яких ситуація реально може зміниться

Відомий російський політолог Дмитро Орєшкін висловив припущення, що Крим може повернутися назад у склад України ще не скоро. Таку думку він висловив під час чату на сайті "Главред".

Орєшкін пояснив, що жоден з російських політиків не стане найближчим часом піднімати питання про повернення Криму Україні, так як більшість росіян підтримали його анексію. Хіба що, російська державність почне розвалюватися або в країні настане голод.

"Крим може повернутися до складу України, коли і, якщо відбудеться черговий сеанс втрати федеральним центром контролю над регіонами, як це було перед крахом Радянського Союзу. Навряд чи хтось до того, як російська державність почне розвалюватися, взагалі буде займатися цим питанням. Тому що, з точки зору електоральної підтримки, це програшний варіант. Їм займуться, тільки коли буде зовсім край. Якщо він буде. Крим – це символічне придбання. 86% населення Росії підтримували "Крим-наш", і це нікуди не поділося і не подінеться. А дінеться тільки тоді, коли росіянам вже просто стане не до чого, коли просто не буде їжі. Тільки тоді росіяни можуть сказати: "Чорт з ним, з Кримом. Нехай краще Захід дасть нам гуманітарну допомогу, тому що в магазинах порожньо, їсти нічого". Так було в радянські часи", - висловив свою точку зору Орєшкін.

Він зазначив, що більшість жителів Криму воліли б стати суверенною державою, проміжною між Росією і Україною, але на даний момент не існує юридичних можливостей щось змінити.

"Розраховувати на юридичні технології повернення Криму Україні навряд чи є підстави, тому що Росія вже порушила юридичні норми і навряд чи є сенс далі намагатися повернутися у правове поле. Нагадаю, що розпад Радянського Союзу, згідно з даними "Левада-центру", серед думок громадян займав шосте-сьоме місце, а на першому місці був товарний дефіцит, на другому – недостатність заробітку, на третьому – безпека і бандитизм. Тобто далеко не в першу чергу люди сумували через то, що Радянський Союз розпався. Так от до того моменту, коли буде зовсім не до патріотичної риторики, а це буває, коли жерти нічого, Крим буде залишатися російським. І жоден з нових російських політиків не ризикне підірвати свою електоральну підтримку такого роду кроками. Якщо щось почне змінюватися, то тільки тоді, коли почне розсипатися вся російська вертикаль, що рано чи пізно відбудеться, але до цього ще треба дожити", - вважає політолог.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що експерт розповів, як РФ буде намагатися вплинути на вибори в Україні.

А також розповідали про те, що експерт повідомив, які території отримає Україна після розпаду РФ.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся