ua en ru

"Буду сидіти в тюрмі, але знімати не стану": під Києвом дитсадівцям заборонили носити хрестики

"Буду сидіти в тюрмі, але знімати не стану": під Києвом дитсадівцям заборонили носити хрестики Фото: Хрестик (pixabay.com-kidstory)

Скандальний наказ про заборону носіння хрестиків викликав великий резонанс

У Департаменті освіти і науки Київської облдержадміністрації підтвердили неправомірність наказу №83 А про заборону носіння вихованцями дошкільного навчального закладу "Іскорка" в місті Боярка прикрас, в тому числі натільних хрестиків, виданого директором дитсадка Наталією Ковальчук. Про це написав на своїй сторінці в Facebook відомий журналіст Юрій Романенко.

"Чим мені подобається наша країна, що ніколи не знаєш, через що буде срач. Здавалося б, ось чергове дно пробито, ан ні! Завжди відкриваються нові горизонти. Тепер прийшла черга натільних хрестиків для дітей в дитячому саду. Отже, читаємо: у Департаменті освіти і науки Київської облдержадміністрації підтвердили неправомірність наказу №83 А про заборону носіння вихованцями дошкільного навчального закладу "Іскорка" в місті Боярка прикрас, в тому числі натільних хрестиків, виданого директором дитсадка Наталією Ковальчук", - написав журналіст.

Директор дошкільного навчального закладу, яка видала наказ, може понести дисциплінарну відповідальність, пише Романенко.

"Він неправомірний (наказ про заборону носити хрестики - ЦИ УПЦ), він не передбачений ніякими нормативно-правовими документами. Питання про притягнення директора дитсадка до відповідальності буде вирішувати відділ дошкільної освіти Департаменту освіти і науки Київської обласної адміністрації. Якщо вирішимо, що такий наказ буде мати наслідки і вона заслуговує покарання, винесемо відповідне рішення", -повідомила головний спеціаліст відділу дошкільної освіти департаменту освіти і науки КОДУ Любов Кившар.

Скандальний наказ про заборону носіння хрестиків викликав великий резонанс.

"Я вихователь і в мене в групі була така ж ситуація, запропоновано це було медсестрою, яка виявилася адептом "Свідків Єгови", я сказала: "Не я ці хрести одягала і не мені знімати!". Напади були страшні і кричали на мене, і сказали, що якщо дитина проковтне хрест я буду сидіти в тюрмі, я не піддалася, сказала "буду сидіти в тюрмі, але хрестів знімати не буду", - пише на сторінці Центру інформації УПЦ Руслана Рибак.

"Буду сидіти в тюрмі, але знімати не стану": під Києвом дитсадівцям заборонили носити хрестики"Буду сидіти в тюрмі, але знімати не стану": під Києвом дитсадівцям заборонили носити хрестики

"Буду сидіти в тюрмі, але знімати не стану": під Києвом дитсадівцям заборонили носити хрестикиСкріншот (facebook.com/yuriy.romanenko)

Нагадаємо, що в Росії жінка намагається відсудити дітей у колишнього чоловіка, який поклоняється "святий лопати".