ua en ru

Голосування без прописки на виборах 2019: що важливо знати

Голосування без прописки на виборах 2019: що важливо знати Фото: Вибори президента 2019 (РБК-Україна)

Як проголосувати українцям, які живуть не там, де знаходиться їх виборча дільниця – в матеріалі

Вибори президента України наближаються. Вони пройдуть вже скоро, 31 березня 2019-го року.

Як відомо, є багато українців, які хочуть проголосувати, але живуть не за місцем прописки. Наприклад, навчаються або працюють в іншому місті і в іншій області України. Як проголосувати таким людям, при цьому не залишаючи місце роботи або навчання і не їдучи туди, де вони прописані? Для цього в Україні створили досить простий механізм.

Для цього потрібно самому особисто прийти у відділення ведення Державного реєстру виборців. Там громадянину України треба написати заяву про тимчасову зміну місця голосування і при цьому вказати номер дільниці, на якій планується голосування в день виборів.

Голосування без прописки на виборах 2019: що важливо знатиФото: Вибори в Україні 2019 - як голосувати не за місцем прописки (УНІАН)

Звичайно, при цьому потрібно буде пред'явити паспорт громадянина України. Але треба пам'ятати, що міняти дільницю можна не просто так, а з якоїсь певної причини, яку потрібно підтвердити.

Але тут насправді не все так складно, як здається. Треба надати ще один документ, який підтвердить причину для цього. Наприклад, підійде довідка з місця роботи чи навчання, або договір на оренду житла в тому районі, де знаходиться виборча дільниця.

До речі, бажано вирішити це питання до 25 березня, щоб ваше місце голосування встигли змінити.

Повний перелік необхідних для цього документів є на сайті Міністерства юстиції України.

Нагадаємо, раніше шахраї, представляючись "активістами", вибивали гроші з українців. У поліції попередили про нову аферу.

Також у Харкові залякували виборців, погрожуючи в'язницею за похід на вибори.