ua en ru

Може досягти Подолу, площі Перемоги і лівобережного Києва: журналіст описав сценарій ядерного удару

Може досягти Подолу, площі Перемоги і лівобережного Києва: журналіст описав сценарій ядерного удару Фото: Ядерний удар (youtube.com)

В разі третьої світової війни Україна може опинитися між молотом і ковадлом"

У разі падіння на центр Києва балістичної ракети Minuteman 3 або її російського аналога Тополь М руйнування можуть досягти Подолу, площі Перемоги і Лівобережжя. Такий сценарій описав у статті для Апострофа журналіст Денис Попович.

За оцінками журналіста, якщо б на Хрещатику вибухнув ядерний боєприпас на кшталт того, що США застосували в Хіросімі в 1945 році, дія світлового випромінювання в перші секунди після вибуху і подальший рух ударної хвилі завдали б шкоди всій столиці України.

"В масштабах Москви, яка, в силу розташування там урядових об'єктів, очевидно, буде метою ядерного удару, зона руйнувань від однієї ракети буде меншою. Але для гарантованого прориву системи протиракетної оборони РФ однієї міжконтинентальної ракети буде занадто мало. Якщо хоча б дві-три ракети з будь-якої кількості запущених "Минітменів" досягнуть мети, місто Москва і його найближчі околиці будуть зметені з лиця Землі", - пише Попович.

Він закликає готуватися до найгіршого сценарію, при якому Україна опиниться на "між молотом і ковадлом" у можливій ядерній війні.

"А тому настав час здути пил зі старих радянських книг з цивільної оборони під назвою "Це повинен знати і вміти кожен", - заявляє автор статті.

Як повідомлялося, раніше в МЗС України заявили, що Захід боїться загнати Путіна в кут саме через наявність у РФ ядерної зброї.