ua en ru

Гарний початок тижня: українців порадували прогнозом

Гарний початок тижня: українців порадували прогнозом Ілюстративне фото (pixabay.com/leoleobobeo)

У понеділок дощі пройдуть тільки у двох областях

Погода в Україні у понеділок, 18 березня, буде теплою і сонячною. Опади у вигляді невеликого дощу пройдуть тільки у Волинській і Закарпатській областях. Про це розповіли синоптики Українського гідрометцентру на сторінці в Facebook.

Сила вітру складе від 7 до 12 метрів на секунду. Напрямок - південний.

У середньому по країні температура повітря вдень становитиме від +11 до +15 градусів, але у Вінницькій та Чернівецькій області стовпчики термометрів піднімуться до +17 градусів. У темний час доби очікується близько нуля... +4 градусів, хоча на Заході - від +3 до +6 градусів.

Гарний початок тижня: українців порадували прогнозом

Фото: facebook.com/ukrgmc.official

У столиці в понеділок без опадів, буде сонячно. У Києві температура повітря вдень становитиме від +14 до +16 градусів, вночі - від +1 до +3 градусів.

Експерти відзначають аномальну тривалість кліматичної весни у Києві в цьому році. Саме це поняття означає період із стійкою середньодобовою температурою повітря від 0 до +15 градусів.

У столиці весна в середньому починається 11 березня і триває 64 дні.

"Коротка весна (всього 25 днів) спостерігалась у 1996 році, коли перехід температури повітря через 0˚С відбувся 28 березня, а перехід через 15˚С - 22 квітня. Найдовша весна зафіксована в 1990 році - 148 днів. Вона почалася значно раніше норми - 10 січня і тривала по 7 червня", - йдеться в повідомленні Кафедри метеорології і кліматології КНУ імені тараса Шевченка.

До слова, нинішня кліматична весна в Києві почалася 4 березня.

Гарний початок тижня: українців порадували прогнозом

Ілюстративне фото (РБК-Україна)

Як повідомлялося раніше, народний синоптик Володимир Деркач передбачив в цьому році в Україні багато дощів і морозів. За його словами, у 2019-му не тільки весна буде прохолодніше, але і літо.

Також ми писали про те, що експерти попередили українців про магнітні бурі у березні і назвали найнебезпечніші дні.