Художник Вася Ложкін передбачив агресію Росії в 2009 році

Неділя 13 березня 2016 14:29
Художник Вася Ложкін передбачив агресію Росії в 2009 році
Фото: Одна з картин Васі Ложкіна

Жартівливий, але пророчий текст, він написав ще 7 років тому. Навскидку художник вибрав 2014 рік і потрапив в точку

Знаменитий художник і музикант Вася Ложкін написав пророчий текст про майбутню російсько-українській війні і опублікував його 20 травня 2009 року.

Звичайно, 5 років тому таке твір могло сприймався тільки як прикол чи міф творчої особистості.

Але події збуваються, причому послідовно. От тільки замість коней у бойовиків Урали і гаубиці.

"Зараз всі торочать про якийсь там указ президента про створення комісії з протидії спробам фальсифікації історії на шкоду інтересам Росії. І, звичайно, багато товариші, радикально налаштовані, стали обурюватися - не тому, що там комісія якась буде, а тому що взагалі. Ну тобто все, що зверху - то зло і погана Рашка, а те, що з вашингтонського обкому - то демократія і свобода. Ну це зрозуміло. І, звичайно, не можуть промовчати ніякі-нам-не-брати-українці - їм цей указ про зовсім не подобається, тому як деякі побачили в цьому загрозу їх бачення і розуміння своєї історії. Хоча, Україна ніби як європейська країна, ось-ось вступить до АЛЬЯНСУ, не те що ми - дикуни-варвари, американців не люблять. І укази нашого президента (тим більше про створення комісії або ще чого всередині своєї установи) на іноземців не поширюються. Чи ні?", - почав Він.

"Я не хочу сперечатися, хто правий, а хто не правий, чия історія историчнее і правдивіше. Історію взагалі кожні п'ять років переписують. І кому як подобається - так тому і історія. Але ось подумалося мені раптом, що в паралельному світі на Україну напала Росія. Ось так от, скажімо, в 2014 році, поки всі українці спали, пролунав виття сирен і гул літаків І на танках, і на конях, пішки російські війська перетнули кордон в чотири ранку, щоб Крим вирвати і Донбас, щоб довести, що голодомору не було, і щоб чоботом російським топтати демократію і свободу. Ну і, звичайно увергнути народи у вир кривавого божевілля", - передбачив художник.

"І от російські війська дійшли до Києва і оточили його. І багато мирних жителів розстріляли, забрали в рабство на нафтопереробні заводи в Сибір, тисячі сіл спалили, багато музейних цінностей відвезли в підвали Кремля. На окупованих територіях українців катували і страчували за те, що вони намагалися говорити рідною українською мовою, немовлят кидали в багаття, ґвалтували їхніх дружин, сестер і матерів, вирізали український герб на спинах полонених солдатів і все таке, коротше така орда прийшла зі сходу і влаштувала п*здець. До того ж були і такі випадки, коли деякі українці, які встали на бік росіян - вони навіть більшою мірою творили безчинства та всілякі тортури-кари. Звичайно, їх було небагато і всі ми знаємо, що трапляється з зрадниками. Але піднялася народна хвиля гніву, згуртувався український народ і дав відсіч загарбникам, українська армія і союзники - НАТО і грузинські ополченці розбили російські війська. Не просто розбили, але пішли далі - захопили Москву, де в казематах Кремля застрелилися російські полководці і президент, а хто на застрелився - того взяли в полон і суди військовим трибуналом в Гаазі. Засудили і відправили відбувати довічне ув'язнення в Гуантанамо", - продовжив фантазувати росіянин.

Вася навіть передбачав "сержанта Поросенко", але з Києвом поки, слава Богу, прорахувався.

"І була страшна битва, і сержант Поросенко і рядовий Райан під шквалом куль підняли жовто-блакитний прапор над будівлею уряду РФ (за яким в 93-му вже стріляли єльцинські танки. Загалом, Україна перемогла Росію. Але якою ціною? Скільки людей загинуло, залишилося без даху, стали інвалідами... В кожній родині загинув хтось із рідних та близьких. І спорудили пам'ятники героям у цій війні, увічнили подвиг українського народу у фільмах, книгах, картинах. І, звичайно, як водиться, після кожної зміни президента та уряду, історію цієї війни трохи переписували. Не спотворювали навіть, а просто щось приховували, а на чому-то, навпаки, стали робити акцент. Але в цілому, не змінилося розуміння важливості тієї перемоги над Росією. І пам'ять про цю війну збережеться в віках!", - заявив Він.

"Але минуло 60 років, і з'явилися молоді (і не дуже) люди, які стали говорити, що Україна сама напала на Росію, що росіяни прийшли визволяти своїх братів від жидоамериканского ярма, від Ющенка, від всяких там узурпаторів, а зовсім не хотіли вирвати Крим і всіх повбивати. І що "путінська Росія" - це круто, це було єдино держава, яка боротьбу за чистоту білої раси поставило на державному рівні. А потім президент України видав указ "про створення комісії з протидії спробам фальсифікації історії на шкоду інтересам України". І молдавські блогери з цього приводу написали уїдливі пости в своїх ЖЖ, що Київська влада б'ється в агонії і бореться з неіснуючим екстремізмом, а українські патріоти одураманены київської пропагандою. Адже таке може бути, правда? І хто вміє писати, може скласти, при бажанні, (а ще краще за гроші) - абсолютно будь-яку історичну достовірність, зручну правлячому режиму. Або як варіант - "історію-яку-від нас приховували", таку, щоб вона могла відповідати модним молодіжним політичним ігрищам в Че Гевару - тобто просто, зрозумілою, небагатослівною і в картинках", - закінчив росіянин.

До речі, український художник Юрій Журавель опублікував карикатуру, в якій він зажадав від спікерів Адміністрації Президента з питань війни на Донбасі називати імена загиблих бійців.


Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся