ua en ru

Відомий історик передрік народження третьої України

Відомий історик передрік народження третьої України Фото: Ярослав Грицак (wikimedia.org)

"Виникне вісь Дніпро - Київ - Львів. Це і є третя Україна - патріотична, при цьому - двомовна і проєвропейська"

Якщо наша країна вибере модель нації з ядром в Дніпрі чи Києві, народиться третя Україна, яка буде двомовною і проєвропейською. Таку думку висловив відомий український історик Ярослав Грицак в інтерв'ю порталу Jewish.ru.

"Прийнято вважати, що є дві моделі нації: французька - політична і німецька - етнічна. Насправді ні в одній країні вони не представлені в чистому вигляді, скрізь ці моделі співіснують. Головне, що їх об'єднує. Зрозуміло, ні Донбас, ні Галичина не можуть стати ядром такого симбіозу. Хоча і Львів теж дуже змінюється. Недарма "Свобода" програла у місті парламентські і президентські вибори - це дорогого коштує", - зазначив він.

За словами історика, ефективною буде лише модель з ядром у Київі або Дніпрі - містах, де сьогодні вирішується доля цієї моделі.

"Якщо ця модель переможе, то виникне вісь Дніпро - Київ - Львів. Це і є третя Україна - патріотична, при цьому - двомовна і проєвропейська", - наголосив Грицак.

Раніше відомий український підприємець і громадський діяч Валерій Пекар розповів Styler, який може бути українська національна ідея.