Київ перетвориться в степ, а Дніпро зміліє: експерти попередили про катастрофу

Київ перетвориться в степ, а Дніпро зміліє: експерти попередили про катастрофу
Фото: Річка Дніпро (УНІАН)

Фахівці пояснили, які наслідки для України це може мати

Дніпро, який і раніше викликав занепокоєння в екологів, може обміліти вдвічі через 50 років і це загрожує катастрофічною нестачею води. Таку заяву зробив голова ГО "Чисте Дніпро" Дмитро Надєєв під час круглого столу в "Укрінформі".

Дмитро Надєєв пояснив, що в останні роки температура повітря у Києві регулярно перевищує норми в середньому на 2 градуси і якщо такий темп зростання буде продовжуватися, то через 10 років температура зросте на 5 градусів, а це неминуче позначиться на водних ресурсах України.

"За 20 років, якщо нічого не робити, степ підійде до Києва. Це означає, що дефіцит води в південних регіонах стане загрозливим для промисловості Запорізької та Січеславської областей, а в Херсонській області буде жорстка посуха. Наше дослідження підтверджує найгірші прогнози: за 50 років Дніпро зміліє вдвічі", - повідомив Надєєв.

Провідний спеціаліст з оцінки впливу господарської діяльності на річках України, професор Віктор Вишневський додав, що зневоднення Дніпра відбувається ще й через те, що в річку скидаються стоки.

"Через хижацьке ставлення людини відбувається зневоднення Дніпра. Приміром, у 2017 році в річку було скинуто близько 2 куб. км стоків, з яких майже половина неочищених або недостатньо очищених", - зазначив професор.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що в окупованому Криму назріває екологічна катастрофа.

А також розповідали про те, що вчені дали новий прогноз для людства про глобальне потепління і попередили, що на землі стане дуже жарко.

Новини партнерів
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся