ua en ru

Під Києвом місцеві чиновники віддали землю олігархам, обдуривши селян

Під Києвом місцеві чиновники віддали землю олігархам, обдуривши селян Колаж РБК-Україна

Селяни благають допомогти побороти корупцію

Жителі Лобачівської сільської ради Володарського району Київської області скаржаться, що місцеві чиновники роздали земельні наділи олігархам і стороннім людям, які не мають відношення до місцевої громади, в той час, як селяни, в тому числі і учасники АТО, залишилися без землі. Про це розповідають самі жителі, передає "Електронна книга скарг України".

"Звертаємось до всіх, хто бореться з корупцією та несправедливістю,і зможе допомогти селянам. В адміністративних межах Лобачівської сільської ради, що за 140 км від Києва, було найбільше земель у Володарському районі (на 01.01.2016 року ще було 1401,99 га – відповідь з Держгеокадастру), а зараз не залишилось жодного", - пишуть обурені селяни.

Вони наголошують, що ні один із 594 дорослих жителів села, крім декількох АТОвців, не отримав у власність 2 га землі для ведення особистого селянського господарства.

"Усім відмовило Головне управління Держгеокадастру у Київській області. Зате всі ці землі отримали люди, які не мають ніякого відношення до нашого села. Виявилось, що це "друзі" і родичі наших місцевих олігархів Каплуна М.С. та Остапчука В.С. А 346 місцевих жителів взагалі не мають жодної сотки будь-якої землі. Кажуть, що в Лобачеві отримав у власність землі для будівництва та обслуговування будинку, а також ведення особистого селянського господарства і колишній начальник Головного управління Держгеокадастру у Київській області Шумський", - сказано в заяві.

Місцеві розповіли, що в їхньому селі обдурили також і соціальних працівників, яким чиновники обіцяли ділянки, але так і не надали.

За їхніми словами, ще з 2000 року рішенням сесії Лобачівської сільської ради 56 працівникам було надано по 1 га землі у постійне користування. Вони користувались нею і платили податки 17 років. У березні 2016 року голова сільської ради Миколаєнко В.І. оголосив соцпрацівникам, що можна подавати документи на приватизацію цієї землі. Люди відвезли документи у Володарське відділення Держгеокадастру, але через деякий час голова сказав, що вони десь "зникли".

Питання несправедливого розподілу землі, дискримінації селян двічі розглядалось на двох сесіях Володарської районної ради. І районна рада, і жителі села, і працівники соцсфери звертались в Генеральну прокуратуру, НАБУ, Держгеокадастру, до Президента, Премєр-міністра, та інших органів — і від усіх отримали відписки, бо ні у Володарській прокуратурі, ні у Володарському відділенні поліції "ніяких порушень не бачать".

"Допоможіть побороти корупцію у селі і не померти селянам без землі!" – благають жителі Лобачівської сільської ради.

Нагадаємо, що в п’ятницю, 17 листопада, загинув 21-річний боєць АТО Андрій Добровольский з Івано-Франківська.