ua en ru

Крим – це Україна: адвокат Собчак зробив важливу заяву

Крим – це Україна: адвокат Собчак зробив важливу заяву Фото: Ксенія Собчак (instagram.com/xenia_sobchak)

У передвиборному штабі пояснили позицію кандидата в президенти РФ

Слова відомої російської журналістки та телеведучої Ксенії Собчак щодо Криму не містять призову до незаконної зміни територіальної цілісності РФ. Відповідну заяву зробив її адвокат Костянтин Добринін, передає УНІАН.

"Виступ Ксенії Собчак на прес-конференції 24 жовтня, коли вона заявила, що "з точки зору міжнародного права, Крим – український", є лише констатацією однієї з існуючих з цього питання думок. Зокрема, висновку Венеціанської комісії від 21.03.2014 № 762/2014 про кримський референдум, суть якого зводиться до висновку про можливу неконституційність (тобто невідповідність чинної на той момент Конституції України) референдуму, який відбувся у Криму в 2014 році. Дана комісія представляє собою консультативний орган з конституційного права при Раді Європи", - підкреслив Добринін.

Він зазначив, що згоду або незгоду з висловленою думкою цього європейського консультативного органу можна віднести лише до її особистої оцінки.

"Уважний аналіз виступу Собчак показує, що він не містить жодного заклику до насильницьких дій або незаконної зміни територіальної цілісності РФ. Як відомо, після проведення референдуму в Криму ця республіка і місто Севастополь були прийняті до складу Російської Федерації на підставі відповідних російських рішень, і в її словах жодною мірою не міститься ні найменших натяків на необхідність здійснення яких-небудь дій, спрямованих на зміну прийнятих рішень", - заявив адвокат.

Добринін також додав, що якщо звернутися до диспозиції статті 280.1 КК РФ "Публічні заклики до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності РФ", то можна переконатися, що кримінальна відповідальність передбачена лише за такі дії.

До речі, "влада" Криму порадила Собчак робити політичну кар'єру в Україні.