ru ua

"Крим для Путіна – "лебедина пісня": Джемілєв несподівано пояснив, коли півострів знову стане українським

"Крим для Путіна – "лебедина пісня": Джемілєв несподівано пояснив, коли півострів знову стане українським Фото: Мустафа Джемілєв (РБК-Україна)

"Ніякий ворог Росії не міг би завдати Росії стільки шкоди, скільки завдав Путін своєю окупацією Криму і війною проти України", - каже лідер кримських татар

У Росії усвідомили наслідки анексії Криму, але півострів стане українським тільки після падіння режиму президента Володимира Путіна. Про це в ефірі телеканалу ZIK заявив Уповноважений президента у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, відповідаючи на питання, коли Росія поверне Крим. Відео було опубліковано на офіційній сторінці Facebook.

Відео: Мустафа Джамілев розповів, коли повернуть аннексированный Крим (facebook.com/cpUAct)

"На це питання важко відповісти. Все залежить від того, як довго протримається режим Путіна. Крим для Путіна – "лебедина пісня". Ніякий ворог Росії не міг би завдати економіці, престижу Росії стільки шкоди, скільки завдав Путін своєю окупацією Криму і війною проти України. Це вже всі зрозуміли там, у Росії, але зворотний хід вони не дають. В одній чеченської пісні є такі слова: "Помиляються всі, але тільки справжній чоловік може сказати "я був неправий", але в Кремлі таких чоловіків немає". Вони будуть до останнього триматися за це крадене. Але як довго вони протриматися, це важко сказати", - сказав він.

Джемілєв провів паралель з розпадом СРСР.

"От радянська влада до останніх днів трималася так, ніби на віки. Але в один прекрасний день сказали, що вже немає радянської влади, радянський союз розпадається. Так само станеться і з Росією. Може, сьогодні ввечері, а може через тиждень, а може... я не знаю коли", - вважає він.

За словами лідера кримських татар, повернення Криму відбудеться так само несподівано, як і видача політв'язнів.

"Наші співвітчизники часто запитують, приїжджають в Крим, "ну, скільки ще", "коли". Я кажу – приблизно так само буде, як звільнення Чийгоза і Умерова", - заявив Джемілєв.

До речі, у мережі бурхливо відреагували на акцію протесту в Криму.