ua en ru

У лісі біля Чернігова знайшли "кладовище" ртутних ламп

У лісі біля Чернігова знайшли "кладовище" ртутних ламп Фото: Звалище отруйних ламп виявили в Чернігівській області (47news.ru)

Замість утилізації небезпечні ртутні лампи виявилися на нелегальній стихійному звалищі

В Чернігівській області біля села Змитнів було виявлено стихійне звалище - 35 тис. відпрацьованих ламп денного світла, які були упаковані по 20-30 штук.

Як повідомляє ТСН, на небезпечну знахідку натрапили грибники. На коробках були вказані назви підприємств, які здавали лампи на утилізацію, з адресами. Серед них - навчальні заклади Києва. Яка саме фірма збирала лампи, а потім незаконно завезла в ліс і кинула, зараз з'ясовують правоохоронці.

Екологи вже назвали знахідку дуже небезпечною, оскільки такі лампи містять ртуть. Місцеві жителі просять поліцію знайти винуватців, адже, якщо цього не відбудеться, то вивезти небезпечний вантаж зобов'яжуть сільська рада, а це коштує сотні тисяч гривень.

"Там все на коробках написано - назви підприємств, адреси, телефони, документи, фірмовий скотч, наклейки. Я вже знаю, з якої області це все нам привезли. Залишилося тільки з'ясувати, з ким вони мають договори на утилізацію і хто нам все це привіз", - сказав голова місцевої сільради Дмитро Иващик.

Нагадаємо, що весною в Україні стартувала кампанія проти ртутьвмісних ламп.