ru ua

Митрополит всієї України Онуфрій виступив проти української мови в храмах

Митрополит всієї України Онуфрій виступив проти української мови в храмах Фото: Митрополит Онуфрій

Священнослужитель заявив, що церковнослов'янська мова - "наша рідна мова" та української мови у церквах немає місця

28 грудня під час епархального зборів духовенства в Києво-Печерській лаврі єпископ Української Православної Церкви (Московського Патріархату) митрополит Київський і всієї України Онуфрій виступив проти богослужінь українською мовою, повідомляє "Релігія в Україні".

Онуфрій відповідав на запитання з залу, одним з яких була проблема "українізації" богослужіння та нових перекладів богослужбових текстів на українську мову.

"Не треба плутати Божий дар з яєчнею", - заявив митрополит, відповідаючи на питання. Онуфрій підкреслив, що церковнослов'янська мова - це "наша рідна мова" і українською мовою в церквах допустимо вимовляти тільки проповіді.

"Богослужбова мова Української Православної Церкви - це мова церковнослов'янська. Ми нічого не будемо міняти", - відрізав митрополит і додав, що тим, хто хоче заробити спасіння, він порадив вивчати церковнослов'янську мову.

Зауважимо, що позиція митрополита Онуфрія різко суперечить офіційним церковним документам, згідно з яким богослужіння може відбуватися українською мовою в тих храмах, в яких цього бажають дві третини парафіян.

Онуфрій не згадав про те, що україномовні богослужіння були санкціоновані ще в 1921 році. Зате висловлювання митрополита співзвучні з буклетами, які звозяться на парафії УПЦ. В анонімних виданнях доводиться неповноцінність, "непристойність" і "серйозна богословська помилковість" української мови.

До речі, в київських храмах з'являться курси для молодят.