ua ru

"Молодість тут схожа на старіння": молодь Донецька відверто розповіла про життя в місті

"Молодість тут схожа на старіння": молодь Донецька відверто розповіла про життя в місті Колаж (РБК-Україна)

Юні хлопці та дівчата поскаржилися російським журналістам на місцеву "владу"

На вечірках в окупованому Донецьку небезпечно, викладачі обговорюють політику на лекціях, замість того щоб вести урок з предмету, а життя в місті стало схоже на "сумний чорно-білий фільм". Про це розповіли молоді жителі міста журналістам видання "Афіша Daily".

За словами 17-річного художника Іллі, з творчою реалізацією в Донецьку зараз великі проблеми.

"Мистецтво тут нікому не потрібно, доводиться шукати альтернативні шляхи. У вересні я робив ілюстрації для Vogue Ukraine, і це, мабуть, мій головний успіх зараз", - розповів він.

"Молодість тут схожа на старіння": молодь Донецька відверто розповіла про життя в місті

Фото: Донецьк (daily.afisha.ru)

Зі своїм земляком погоджується і 19-річний студент Денис.

"До війни я часто ходив на всілякі вечірки, зараз майже весь час сиджу вдома. Більше немає бажання тусуватися. До того ж на вечірках у Донецьку небезпечно: у будь-який момент може хтось увірватися з місцевих властей і влаштувати розгром. Влітку ми з друзями просто гуляли по місту, ходили на ставок. Розважатися в Донецьку дорого, дорога їжа, одяг нормальний не знайти. Навіть поштою не замовиш - не доставляють", - зазначив хлопець.

"У всій цій ситуації мене бісить, що викладачі обговорюють політику на лекціях, замість того щоб вести урок з предмету. Політика, як і релігія, - самі непотрібні речі, які тільки змушують людей озлоблюватись", - додав він.

Дівчина Лєра згадала, як недавно поліцаї зловили її з друзями на даху, коли вони просто їли піцу і милувалися містом.

"Вони наставили на нас автомати, наказали лягти на підлогу, ніби ми особливо небезпечні злочинці. З тих пір тусовки перекочували в квартири. Влаштовуємо з друзями вписки: випиваємо, говоримо про мистецтво, сміємося. Але в перервах між цим одна лише сірість і рутина", - розповіла студентка.

За словами Лери, "молодість в Донецьку схожа на старіння".

"Молодість тут схожа на старіння": молодь Донецька відверто розповіла про життя в місті

Фото: 19-річна Лєра з Донецька (daily.afisha.ru)

"Вона протікає повільно, і ти ніяк не можеш це змінити. Нудьга", - підсумувала вона.

"Донецьк - як чорно-білий фільм. Дощ. Смуток... Особливо зайнятися нічим, а на створення цікавих проектів не вистачає мізків... Сам я планую отримати диплом і виїхати кудись. Якщо не вийде, то буду працювати і жити тут. Війна, звичайно, заважає визначитися з цілями власного життя", - розповів 19-річний фотограф Нікіта.

До речі, у Луганській області молодь зробила патріотичними два мости.