"Сепаратизм влаштували": Московський патріархат відібрав у людей церкву в Полтавській області

Московський патріархат відібрав у людей церкву в Полтавській області
Фото: Парафіяни УАПЦ (gazeta.ua/ © Денис Скриль)

Місцеві жителі вимагають повернути храм під крило Української автокефальної церкви

В селі Троїцьке Глобинського району Полтавської області стався релігійний конфлікт.

Як пише Gazeta.ua, отець Богдан з Української автокефальної церкви перейшов до церкви УПЦ МП. Таким чином, після трьох років служби парафіян вигнали з храму і закрили металеві двері.

"У 2015 році цю церкву за німецькими військовими картами знайшов священик автокефальної церкви отець Євген Пономаренко. Її побудували в 1833 році і в радянський час зберігали тут зерно. Мала напівзруйнований вигляд і заросла кущами. У нас не було церкви, тому вирішили відновити службу і приміщення. Місяцями вирубували кущі та дерева, ремонтували будинок. Рік тому отець Євген відправився в АТО і став військовим капеланом. З Полтави прислали отця Богдана, який перед Великоднем зрадив громаду і перейшов до Московського патріархату. Церкву для нас закрили, тому молилися на порозі. Вони забрали майно громади і касу. Ми знайшли стару хатину, в якій тепер правимо службу", - розповіла прихожанка УАПЦ Найда Марія.

За словами місцевих жителів, в Московський патріархат змушує переходити сільська влада. Сам отець Богдан, якого жителі Троїцького називають зрадником, каже, що місцеві самі попросили його "перейти в Московський патріархат".

"Це (УПЦ МП - Прим. ред.) канонічна церква, її визнають у всьому світі. Нам пообіцяли знайти спонсорів, які повністю відбудують церкву. Відновити храм стало найголовнішим бажанням людей у селі", - сказав він.

Московський патріархат відібрав у людей церкву в Полтавській області

Фото: Отець Богдан (gazeta.ua)

Правда, місцеві жителі, які не визнають УПЦ МП, дотримуються іншої думки.

"Наші чоловіки і діти гинуть від рук Москви, а ми тут сепаратизм влаштували. Перехід церковної громади до Московського патріархату - це спланована операція ворога", - зазначила Людмила Бугрій.

До речі, у Хмельницькому представники УПЦ МП пропагують "рускій мір".

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся