ua en ru

"Ми змінюємо систему": Супрун розповіла, як боротися з "добровільними" внесками в лікарнях

"Ми змінюємо систему": Супрун розповіла, як боротися з "добровільними" внесками в лікарнях Фото: Уляна Супрун (РБК-Україна)

За її словами, внески не можна примусово вимагати від людей

В. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун розповіла українцям, що робити, якщо в лікарні вимагають "благодійні" внески. Про це передає ТСН.

Супрун каже, що в лікарнях шукають законні способи вимагати хабара.

"Ми змінюємо систему саме через благодійні внески. Внески не можна примусово вимагати від людей. Благодійність – це від серця", - зазначає глава МОЗ.

За її словами, благодійні організації при медичних установах – це законно, але лікарі не мають права відмовляти пацієнтам, якщо ті не заплатили "добровільний" внесок.

Також Уляна каже, що благодійні організації при лікарнях – це вимога від МОЗ. Лікарні мають публічно виставити на що йдуть ті кошти. Організації отримують до 20% свого доходу на адміністрацію закладу.

"Якщо без благодійного внеску відмовляються обслуговувати, треба йти до головного лікаря і говорити, що благодійний внесок – це має бути добровільно. Якщо лікар не погоджується, то можна йти вище – в Департамент охорони здоров'я. Якщо там не чують, йдіть на прийом до МОЗ. Єдиний спосіб, яким ми можемо це зараз вирішувати через правоохоронні органи. Подати скаргу в поліцію, що вони вимагають благодійний внесок. Це незаконно", – каже Супрун.

За даними МОЗ, майже в кожному закладі охорони здоров'я працює благодійний фонд, а 7 з 10 пацієнтів в обов'язковому порядку платили в нього внески.

Раніше повідомлялося, що Супрун розповіла, як правильно чистити зуби.

Місця для пікніків у Києві на травневі свята: (відео: styler.rbc.ua)