ua en ru

"Ми молимося за вас": афонські ченці відвідали Верховну Раду

"Ми молимося за вас": афонські ченці відвідали Верховну Раду Фото: Ченці святої гори Афон у Верховній Раді України (rada.gov.ua)

В ході зустрічі делегати обговорили майбутнє автокефальної православної церкви України

Ченці з монастиря святої гори Афон прибули до Києва і відвідали український парламент. Делегацію зустрічав спікер Андрій Парубій, повідомляє прес-служба Верховної Ради.

Парубій нагадав про звернення ВР до Патріарха Варфоломія про автокефалію УПЦ.

"Сьогодні в суспільстві йде жвава дискусія про надання автокефалії Православної Церкви в Україні, яка є питанням не лише релігійного характеру, але і питанням національної безпеки, тому що миролюбній Україні доводиться захищати свою незалежність від біди, яка прийшла з російськими танками і стала великим випробуванням, адже відбувається агресія як військова, так і втручання в духовний простір", - сказав спікер.

Він також уточнив, що влада не має наміру втручатися в релігійне життя, але є прихильником того, щоб в Україні була єдина православна церква.

У свою чергу, гості зазначили, що у випадку з Україною Вселенський Патріархат керується "найкращими помислами".

"Зараз ми молимося за Вас. Автокефалія принесе Україні єдність і мир у суспільстві. Отримавши автокефалію, Україна стане повноправним членом церковної сім'ї", - зазначив ієродиякон Хризостом.

До речі, малюки очолили Мегамарш у вишиванках в Одесі.