ua en ru

Один із загиблих в катастрофі Іл-76 був родичем учасника цього злочину, - Грицак

Один із загиблих в катастрофі Іл-76 був родичем учасника цього злочину, - Грицак Фото: Катастрофа Іл-76 під Луганськом (youtube.com Alexander Matveev)

СБУ продовжує роботу щодо встановлення причетності бойовиків до військових злочинів

Стало відомо, що серед загиблих десантників літака Іл-76, до знищення якого в 2014 році причетна "ПВК Вагнера", був близький родич самого "вагнерівця". Про це повідомив глава СБУ Василь Грицак, передає Інтерфакс-Україна.

"Ви пам'ятаєте збитий Іл-76 над Луганським аеропортом у червні 2014 року, коли загинуло 40 десантників і 9 членів екіпажу. Серед загиблих був і командир відділення 25-ї Дніпровської повітряно-десантної бригади ЗСУ старший солдат Олег Ліфінцев, родом із Каховки. Ми встановили, що його родич Олексій Ліфінцев - зрадник України з Севастополя, проходить службу в "ПВК Вагнера" та обіймає посаду командира мінометної батареї, його особистий номер М1184", - розповів Грицак.

За його словами, українська спецслужба має документальну інформацію, що частина "вагнерівців" майже щодня влітку 2014 року обстрілювала Луганський аеропорт.

"Ми встановлюємо ступінь спорідненості цих людей, але можу сказати, що це близький родич, і, уявіть собі, десантник був в Іл-76, а його родич служить у ПВК", - додав глава СБУ.

Він розповів, що СБУ продовжує роботу щодо встановлення причетності членів "ПВК Вагнера" до військових злочинів на території України та інших держав.

Нагадаємо, що звільнених з полону українців чекає серйозна перевірка на предмет, не завербовані вони бойовиками. Про це повідомив генерал-майор Служби безпеки України, експерт з питань держбезпеки Василь Вовк.