ua en ru

"Вони мені не заважали": мешканці Києва прокоментували погром у ромському таборі

"Вони мені не заважали": мешканці Києва прокоментували погром у ромському таборі Фото: (facebook.com/rakhivnews)

Кияни вважають, що вирішувати "ромське" питання потрібно іншими методами

Роми кожної весни з'являються в Києві. Їдуть представники ромської національності переважно з Закарпаття, аргументуючи це тим, що у столиці умови краще. Киян відштовхує спосіб життя гастарбайтерів, але вони вважають, що спалювати їх табір — остання міра. Про це повідомляється у відео, опублікованому на YouTube-каналі ICTV Факти.

Кілька днів тому всю Україну облетіли кадри погрому циганського табору на Лисій Горі в Києві. Молоді люди спортивної статури в масках і з газовими балончиками, бігли за жінками, дітьми ромської національності з палицями і агресивними криками, громили і палили намети, де жили роми, скандували расистські та націоналістичні гасла.

В Національній Поліції спершу заявили, що нічого подібного не було, однак, коли Інтернет облетіло відео погрому, співробітники правоохоронних органів відкрили кримінальне провадження. В організації і здійсненні погрому підозрюється радикальна націоналістична організація С14.

"Розібрали ситуації які могли бути, виникнути в місті Києві, в тому числі з ромським населенням, кому це вигідно роздувати цю ситуацію в пресі, ЗМІ, інтернеті і які насправді відбувалися події", — сказав голова Національної поліції України Сергій Князєв.

Зараз на столичних вулицях практично не видно ромів. Більшість з них або покинули місто, або десь ховаються. І незважаючи на те, що ставлення киян до ромів переважно негативне – вони не працюють, а займаються в основному жебрацтвом, а то і злодійством – багато жителів столиці солідарні з тим, що не можна вирішувати проблему методами нацистських погромів.

"В принципі я б не сказала, що вони мені заважали. Йшли собі, віталися з нами", — розповіла мешканка району Лисої Гори.

Відео: Звідки в Київ їдуть цигани, де живуть і чим заробляють (YouTube/Факти ICTV)

Нагадаємо, раніше в Києві невідомі молодики в масках влаштували розгром у підпільному казино. Ніхто з відвідувачів або співробітників закладу не постраждав, а матеріальні цінності винесені не були, що дає підстави припускати наявність певного замовлення на подібні дії.