ru ua

"Організм про спрагу повідомить сам": Супрун розвіяла міф про потребу пити вісім склянок води

"Організм про спрагу повідомить сам": Супрун розвіяла міф про потребу пити вісім склянок води Фото РБК-Україна

За її словами, фактів щодо переваг для здоров’я надлишкової кількості води немає жодних

Виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун розвіяла міф про потребу пити 8 склянок води, а також розповіла, скільки насправді потрібно пити рідини для користі організму. Про це вона розповіла на своїй сторінці в Facebook.

"Міф про потребу пити 8 склянок води навіть сьогодні зустрічається доволі часто. Поруч із такими твердженнями, що пиття літрів води щодня допомагає позбутися зморшок, очистити організм від токсинів, допомогти схуднути та навіть покращити роботу здорових нирок. Коли, як не у Світовий тиждень води, час розвінчати ці міфи", - пише Супрун.

Уляна підкреслила, що вода безумовно дуже корисна, проте тільки в тому разі, коли ви п’єте стільки, скільки потрібно вашому організму. За її словами, фактів щодо переваг для здоров’я надлишкової кількості води немає жодних.

"Організм про спрагу повідомить сам": Супрун розвіяла міф про потребу пити вісім склянок води

Фото: facebook.com/ulanasuprun

"Сьогодні ніхто достеменно не знає, звідки пішло переконання про 8 склянок. Його ще пов’язують з рекомендаціями американської Ради з питань харчування (U.S. Food and Nutrition Board) 1945 року, яка радить дорослим вживати 2,5 літри води на день. Ця інформація швидко розійшлася серед суспільства, проте багато людей проігнорували ще одне речення в рекомендаціях - більша частина цієї кількості води міститься у вже готових продуктах. Адже переважно вся їжа містить воду, особливо овочі та фрукти. Тож, коли ви їсте - ви вже поповнюєте водний баланс. А про ту воду, якої не вистачає вашому організму, він вам повідомить сам - відчуттям спраги", - продовжила глава МОЗ.

"Організм про спрагу повідомить сам": Супрун розвіяла міф про потребу пити вісім склянок води

Скріншот поста (facebook.com/ulanasuprun)

Вона відзначила, що єдиних норм споживання рідини не може бути, бо це залежить від багатьох факторів, які слід розглядати в кожному конкретному випадку.

"Наприклад, наша їжа, спожита протягом дня, погода, одяг, робота кишківника, лактація тощо", - говорить Супрун.

В. о. міністра дала універсальну пораду – пити воду, коли відчуваєте спрагу, адже організм здорової людини влаштований таким чином, що завжди дасть знати про потребу попити. Варто пам’ятати, що при заняттях спортом або в спекотну погоду пити треба частіше.

Нагадувати про пиття слід літнім людям та дітям, бо вони гірше розрізняють сигнали тіла про спрагу. Крім того, тіло дітей містить більше води, ніж тіло дорослих, а ще вони більше рухаються.

"Також лікар може порадити вам пити більше води, якщо цього вимагає ваше лікування. Наприклад, якщо у вас камені в нирках, інфекція сечовивідних шляхів або діарея. Якщо ж ви часто відчуваєте сухість у роті - це може свідчити про проблеми зі здоров’ям або бути пов’язаним із прийомом ліків. Неодмінно проконсультуйтеся з лікарем, щоби знайти його першопричину та за потреби пройти лікування", - підсумувала Уляна.

"Організм про спрагу повідомить сам": Супрун розвіяла міф про потребу пити вісім склянок води

Скріншот поста (facebook.com/ulanasuprun)

Раніше Супрун розповіла про несподівані властивості води.

Нагадаємо, Уляна Супрун розповіла, як правильно підготувати дитину до школи, а також - в яких випадках потрібно робити щеплення дорослим.

Що ви не знали про Уляну Супрун