ru ua

Як писати лист Сенцову: сестра політв'язня пояснила всі нюанси

Як писати лист Сенцову: сестра політв'язня пояснила всі нюанси Фото: Олег Сенцов (facebook.com/khrystyna.morozova)

Наталія Каплан розповіла, які слова писати не можна

Сестра українського режисера Олега Сенцова Наталія Каплан опублікувала інструкції про те, як правильно писати листи в колонію Лабитнангі. Про це Каплан написала на своїй сторінці в Facebook.

Вона повідомила, що політв'язень Олег Сенцов знову може отримувати листи і попередила, що існують деякі правила.

Зокрема, вона перерахувала заборонені теми і пояснила, які слова писати не потрібно.

"Ще раз. Олегу Сенцову писати можна і потрібно. Листування знову працює, але є деякі правила. Друзі, пам'ятайте, що ВСІ листи проходять цензуру, вас будуть читати цензори. Олег дуже цінує особисті листи, напишіть, що відбувається навколо вас, у вашому місті, що ви відчуваєте, про що думаєте. Про політику писати можна і потрібно! У Олега дуже відривочна інформація про те, що відбувається. Він дуже цікавиться, що відбувається в Україні, так і у світі теж. Але пам'ятайте, що ви пишете в Росію. Якщо ви хочете, щоб лист пройшло, ніяких "Крим - це Україна", там це розцінюють, як кримінальний злочин за статтею "екстремізм". Будь ласка, утримайтесь від слова "тримайся". Олега це ніфіга не підтримує, як і будь-які прояви жалю", - повідомила Наталія Каплан.

Також вона попередила, що листи мають бути написані російською мовою. До листа на будь-який іншій мові потрібно прикладати нотаріально завірений переклад.

"Писати краще по-російськи. До листів на будь-яких інших мовах, українською, англійською, німецькою, французькою або іншою потрібно нотаріально завірений переклад. Тобто просто додатковий папірець з перекладом не проканає. Якщо для вас принципово писати іншою мовою, крім російської, вам потрібно йти до нотаріуса, але, як показує досвід, геморой ще той, простіше попросити когось написати від вас російською", - зазначила сестра політв'язня.

Крім того, Наталія Каплан попросила не публікувати відповіді Олега Сенцова в інтернеті і ще раз нагадала, куди потрібно відправляти кореспонденцію.

"І пам'ятайте, ви не пишете собі, щоб поставити галочку, що я це зробив, тому що так правильно, а живій людині, якій важко і який живе в певних рамках, які йому нав'язали. І не викладайте листи Олега в інтернет, його це ображає. Або хоча б не викладайте повністю, обривка для ЗМІ та підтримання теми на плаву цілком вистачить, але так ви збережете хороші стосунки з Олегом.

ІНДЕКС: 629400

КУДИ: Ямало-Ненецький авт. округ, р. Лабитнангі, вул. Північна, 33, ФКУ ІК-8 УФСІН Росії по ЯНАО

КОМУ: Сенцову Олегу Геннадьевичу, 1976 р. н.", - резюмувала Каплан.

Як писати лист Сенцову: сестра політв'язня пояснила всі нюанси

Скріншот поста (facebook.com/skorost.zvuka)

До речі, раніше ми повідомляли про те, що Сенцов написав лист правозахисникам і попросив тих, хто йому пише, не робити неправильних рухів.

А також ми розповідали про те, що Олег Сенцов повідомив про своє самопочуття.

Відео: РБК-Україна