ua en ru

З’явилося вражаюче відео вибухів в Київському морі

З’явилося вражаюче відео вибухів в Київському морі Фото: Підрив бомб у Києві (dsns.gov.ua)

У воді знайшли дві величезні бомби, які представляли загрозу для людей

У Київському морі пролунали два потужні вибухи. Це сталося під час підводного розмінування двох авіаційних бомб калібром 250 кілограм кожна часів Другої світової війни. Про це повідомили на офіційному сайті Державної служби з надзвичайних ситуацій України.

Бомби були виявлені в акваторії Київського водосховища поблизу села Ровжі Вишгородського району Київскої області. Розмінування здійснили групи підводного розмінування 1 Спеціального центру швидкого реагування та гуманітарного розмінування ДСНС. Відео опублікували у YouTube.

Відео: Розмінування бомб часів Другої світової війни у Київському морі (YouTube/MNS GOV.UA)

“Враховуючи небезпечний стан боєприпасів, районною комісією з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій було прийнято рішення щодо знищення авіабомб на місці їх виявлення", - повідомили у відомстві.

На місці розмінування були організовані серйозні заходи безпеки, які забезпечували представники Нацполіції, Управління Державного агентства рибного господарства, медичної спеціалізованої служби та місцевих органів влади.

З’явилося вражаюче відео вибухів в Київському моріЗ’явилося вражаюче відео вибухів в Київському моріЗ’явилося вражаюче відео вибухів в Київському моріЗ’явилося вражаюче відео вибухів в Київському моріЗ’явилося вражаюче відео вибухів в Київському моріЗ’явилося вражаюче відео вибухів в Київському моріЗ’явилося вражаюче відео вибухів в Київському морі

Фото: Спецоперація по розмінування бомб часів Другої світової у Київському водосховищі (dsns.gov.ua)

"Наразі небезпеку для мешканців прилеглих населених пунктів та об’єктів інфраструктури знято", - кажуть рятівники.

Нагадаємо, що бомби знайшли у акваторії Київського моря 29 жовтня. Тоді поліція просила місцевих мешканців бути обережними, не ризикувати заради риболовлі або прогулянок на воді. Вже тоді повідомляли, що транспортування снарядів на полігон неможливе і знешкоджувати бомби доведеться на місці. На той час не було інформації про те, скільки боєприпасів може знаходиться поблизу з виявленими бомбами. При детонації радіус ураження міг істотно збільшитися.

Раніше опублікували схему розміщення бомб у Київському морі, на якому зазначені безпечні відстані під час підриву 250-кілограмових бомб. Вони були визначені у межах 1200-1500 м на повітрі і під водою.

До речі, синоптик дала обнадійливий прогноз для України на неділю.