Як святкують Новий рік в різних країнах світу: незвичайні традиції

STYLERLIFE        30.12.2017 - 10:00
Фото: Новий рік (pixabay.com/NeelShakilov)
Фото: Новий рік (pixabay.com/NeelShakilov)

Новий рік - веселе і дивовижне свято, що відзначається по всьому світу. Але є деякі незвичайні традиції, характерні лише для певних країн

Новий рік всюди відзначають по-різному, проте це торжество завжди супроводжується веселощами і добротою. Крім того, звичай святкувати прихід нового року є в кожній відомій культурі. Саме з цієї причини багато людей прагнуть дізнатися способи, як святкують Новий рік в різних країнах світу.

Новий рік в Італії: викидаємо старі речі

Святкування Нового року у італійців починається 6 січня. В цей час прямо з вікон викидають різне начиння, давно втратила значення для господарів. Слід бути дуже обережним, гуляючи під вікнами мирних городян. На вас може запросто звалитися праска, столові прилади, набір інструментів і навіть різні меблі.

На Новий рік в Італії малюки чекають фею з подарункамиФото: На Новий рік в Італії малюки чекають фею з подарунками (pixabay.com/suju)

Для малюків це торжество - справжнє диво. За переказами, в новорічну ніч у кожен будинок заходить фея на ім'я Бефана і відкриває вхідні двері спеціальним золотим ключиком. Увійшовши до кімнати, де сплять діти, вона починає наповнювати подарунками спеціально приготовлені для цього панчохи. Якщо дитина погано вчилася і бешкетувала, то замість подарунків вона знайде в своїй панчосі щіпку золи або один вуглинку.

Венеція: Новий рік починається з поцілунку

Площа Святого Марка 31 грудня стає найромантичнішим місцем у Венеції. Саме тут з 2008 року проходить Марафон поцілунків. Закохані парочки збираються на площі вже до 22.00 і починають репетицію пристрасних поцілунків. Романтичний флешмоб стартує з під звуки святкового феєрверку опівночі.

У Венеції новий рік починається з феєрверків і поцілунків Фото: У Венеції новий рік починається з феєрверків і поцілунків (pixabay.com/Hans)

ПАР: падаючі холодильники і закриті квартали

Люди, що живуть в Південно-Африканській республіці, відзначають новорічне свято не менше екстравагантно, ніж італійці. В цей час з відкритих вікон у величезній кількості починають падати холодильники. Через існування цієї традиції святкування Нового року служби правопорядку закривають цілі квартали міст. Небезпека отримати травму від падіння важких предметів в цей час зростає в кілька разів.

Щоразу перед святами відповідальні органи поширюють барвисті листівки з метою переконати громадян утриматися від викидання холодильників. Проте більшою мірою такі прохання залишаються непочутими.

Чилі: містичний Новий рік на кладовищі

Традиція зустрічати настання нового року біля могили померлих родичів з'явилася в 1995 році в чилійському містечку Талька, коли в переддень свята багатодітна сім'я вирішила вшанувати пам'ять загиблого родича біля його могили. З тих пір звичай прижився в багатьох сім'ях. Об 11-ій вечора ворота кладовища урочисто відкриває мер Тальки, потім проходить поминальна церковна служба і люди відправляються до могил своїх родичів із свічками та квітами.

 У Новий рік чилійці приходять на цвинтар Фото: У Новий рік чилійці приходять на цвинтар (pixabay.com/21150)

Румунія: в Новий рік розмовляють з тваринами

Румуни продовжують вірити в чудеса і святкове диво. Ще з середніх віків пішло повір'я про те, що напередодні Нового року тварини можуть розмовляти людською мовою. Тому фермери опівночі відправляються в хліви і загони, щоб послухати худобу. Якщо тварина заговорила, це означає, що майбутній рік принесе важкі випробування в сім'ю. Якщо в хліві стоїть тиша - це хороший знак, до добробуту в домі.

На Новий рік в Румунії розмовляють з тваринамиФото: На Новий рік в Румунії розмовляють з тваринами (pixabay.com/3194556)

Фінляндія: бенкет на весь світ і ворожіння на воску

У цій країні, як і в багатьох інших, новорічне торжество характеризується величною трапезою.

Саме від фінів пішла традиція ворожіння на воску. Речовина розплавляється і кидається в холодну воду. По "картині", що створилася, люди судять про майбутнє своє і своїх близьких родичів.

Починаючи з 27 грудня у всіх магазинах Фінляндії починають діяти новорічні знижки. Завдяки цьому, люди можуть порадувати своїх рідних дорогим і дуже бажаним подарунком. Відзначати свято прийнято в колі друзів в ресторані. Такий підхід не створює клопоту, пов'язаних з приготуванням святкової вечері.

Англія: оригінальні традиції святкування Нового року

Вся Англія святкує Новий рік, влаштовуючи різні дитячі вистави на мотив старих англійських казок. У різних містах туристи і городяни можуть взяти участь в прекрасній карнавальній ході на чолі з Лордом заворушень і багатьма іншими казковими героями.

Новий рік в Лондоні проходить яскравоФото: Новий рік в Лондоні проходить яскраво (pixabay.com/ru/0627389)

Популярний звичай - обмін різдвяними листівками з'явився саме в Англії. Тут, як ніде, витримана справжня атмосфера радості від отримання довгоочікуваного подарунка або красивих слів на листівці. Є ще одна традиція під назвою "Впустити новий рік": рівно опівночі господарі будинку відкривають задні двері для випуску старого року і передню для того, щоб впустити довгоочікуваний новий рік.

Ірландія: поспішайте скуштувати пудинг

У новорічному святі Ірландії спостерігається більше релігії, ніж символічного свята. В цей час на вікна ставлять невеликі свічки, щоб Марія і Йосип знайшли для себе тимчасовий притулок. Для кожного члена ірландської сім'ї випікається спеціальне частування, яке називається seed cake. Ще є прекрасна традиція робити три різних пудинги: один на Новий рік, другий на Різдво, третій - на Водохреще.

Святкова випічка в ІрландіїФото: Святкова випічка в Ірландії (pixabay.com/Pexels)

В Ірландії існує ще один незвичайий новорічний обряд: щоб вигнати з дому нечисть, по стінам і дверям стукають буханцем хліба. Ірландці вірять, що цей ритуал захищає сім'ю від злих духів, а також обіцяє достаток і благополуччя на весь наступний рік.

До речі, Styler також розповідав про те, хто придумав дарувати подарунки на Новий рік.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top