ua en ru

Як святкують Новий рік в різних країнах світу: незвичайні традиції

Як святкують Новий рік в різних країнах світу: незвичайні традиції Фото: Новий рік (pixabay.com/NeelShakilov)

Новий рік - веселе і дивовижне свято, що відзначається по всьому світу. Але є деякі незвичайні традиції, характерні лише для певних країн

Новий рік всюди відзначають по-різному, проте це торжество завжди супроводжується веселощами і добротою. Крім того, звичай святкувати прихід нового року є в кожній відомій культурі. Саме з цієї причини багато людей прагнуть дізнатися способи, як святкують Новий рік в різних країнах світу.

Новий рік в Італії: викидаємо старі речі

Святкування Нового року у італійців починається 6 січня. В цей час прямо з вікон викидають різне начиння, давно втратила значення для господарів. Слід бути дуже обережним, гуляючи під вікнами мирних городян. На вас може запросто звалитися праска, столові прилади, набір інструментів і навіть різні меблі.

На Новий рік в Італії малюки чекають фею з подарункамиФото: На Новий рік в Італії малюки чекають фею з подарунками (pixabay.com/suju)

Для малюків це торжество - справжнє диво. За переказами, в новорічну ніч у кожен будинок заходить фея на ім'я Бефана і відкриває вхідні двері спеціальним золотим ключиком. Увійшовши до кімнати, де сплять діти, вона починає наповнювати подарунками спеціально приготовлені для цього панчохи. Якщо дитина погано вчилася і бешкетувала, то замість подарунків вона знайде в своїй панчосі щіпку золи або один вуглинку.

Венеція: Новий рік починається з поцілунку

Площа Святого Марка 31 грудня стає найромантичнішим місцем у Венеції. Саме тут з 2008 року проходить Марафон поцілунків. Закохані парочки збираються на площі вже до 22.00 і починають репетицію пристрасних поцілунків. Романтичний флешмоб стартує з під звуки святкового феєрверку опівночі.

У Венеції новий рік починається з феєрверків і поцілунків Фото: У Венеції новий рік починається з феєрверків і поцілунків (pixabay.com/Hans)

ПАР: падаючі холодильники і закриті квартали

Люди, що живуть в Південно-Африканській республіці, відзначають новорічне свято не менше екстравагантно, ніж італійці. В цей час з відкритих вікон у величезній кількості починають падати холодильники. Через існування цієї традиції святкування Нового року служби правопорядку закривають цілі квартали міст. Небезпека отримати травму від падіння важких предметів в цей час зростає в кілька разів.

Щоразу перед святами відповідальні органи поширюють барвисті листівки з метою переконати громадян утриматися від викидання холодильників. Проте більшою мірою такі прохання залишаються непочутими.

Чилі: містичний Новий рік на кладовищі

Традиція зустрічати настання нового року біля могили померлих родичів з'явилася в 1995 році в чилійському містечку Талька, коли в переддень свята багатодітна сім'я вирішила вшанувати пам'ять загиблого родича біля його могили. З тих пір звичай прижився в багатьох сім'ях. Об 11-ій вечора ворота кладовища урочисто відкриває мер Тальки, потім проходить поминальна церковна служба і люди відправляються до могил своїх родичів із свічками та квітами.

 У Новий рік чилійці приходять на цвинтар Фото: У Новий рік чилійці приходять на цвинтар (pixabay.com/21150)

Румунія: в Новий рік розмовляють з тваринами

Румуни продовжують вірити в чудеса і святкове диво. Ще з середніх віків пішло повір'я про те, що напередодні Нового року тварини можуть розмовляти людською мовою. Тому фермери опівночі відправляються в хліви і загони, щоб послухати худобу. Якщо тварина заговорила, це означає, що майбутній рік принесе важкі випробування в сім'ю. Якщо в хліві стоїть тиша - це хороший знак, до добробуту в домі.

На Новий рік в Румунії розмовляють з тваринамиФото: На Новий рік в Румунії розмовляють з тваринами (pixabay.com/3194556)

Фінляндія: бенкет на весь світ і ворожіння на воску

У цій країні, як і в багатьох інших, новорічне торжество характеризується величною трапезою.

Саме від фінів пішла традиція ворожіння на воску. Речовина розплавляється і кидається в холодну воду. По "картині", що створилася, люди судять про майбутнє своє і своїх близьких родичів.

Починаючи з 27 грудня у всіх магазинах Фінляндії починають діяти новорічні знижки. Завдяки цьому, люди можуть порадувати своїх рідних дорогим і дуже бажаним подарунком. Відзначати свято прийнято в колі друзів в ресторані. Такий підхід не створює клопоту, пов'язаних з приготуванням святкової вечері.

Англія: оригінальні традиції святкування Нового року

Вся Англія святкує Новий рік, влаштовуючи різні дитячі вистави на мотив старих англійських казок. У різних містах туристи і городяни можуть взяти участь в прекрасній карнавальній ході на чолі з Лордом заворушень і багатьма іншими казковими героями.

Новий рік в Лондоні проходить яскравоФото: Новий рік в Лондоні проходить яскраво (pixabay.com/ru/0627389)

Популярний звичай - обмін різдвяними листівками з'явився саме в Англії. Тут, як ніде, витримана справжня атмосфера радості від отримання довгоочікуваного подарунка або красивих слів на листівці. Є ще одна традиція під назвою "Впустити новий рік": рівно опівночі господарі будинку відкривають задні двері для випуску старого року і передню для того, щоб впустити довгоочікуваний новий рік.

Ірландія: поспішайте скуштувати пудинг

У новорічному святі Ірландії спостерігається більше релігії, ніж символічного свята. В цей час на вікна ставлять невеликі свічки, щоб Марія і Йосип знайшли для себе тимчасовий притулок. Для кожного члена ірландської сім'ї випікається спеціальне частування, яке називається seed cake. Ще є прекрасна традиція робити три різних пудинги: один на Новий рік, другий на Різдво, третій - на Водохреще.

Святкова випічка в ІрландіїФото: Святкова випічка в Ірландії (pixabay.com/Pexels)

В Ірландії існує ще один незвичайий новорічний обряд: щоб вигнати з дому нечисть, по стінам і дверям стукають буханцем хліба. Ірландці вірять, що цей ритуал захищає сім'ю від злих духів, а також обіцяє достаток і благополуччя на весь наступний рік.

До речі, Styler також розповідав про те, хто придумав дарувати подарунки на Новий рік.