ua en ru

Прикидаються активістами: українців попередили про новий "розвод"

Прикидаються активістами: українців попередили про новий "розвод" Колаж РБК-Україна

Шахраї вриваються в заклади і залякують підприємців

У Харкові молодий чоловік зі своїми подільниками ходить по місцевим закладам в якості "активіста" і перевіряє наявність ліцензії на продаж алкоголю. Люди залякують підприємців і вимагають у них гроші. Про це йдеться в групі "Харків 1654" в Facebook.

Так званих активістів збирається близько 10 осіб, вони залякують підприємців дзвінками в поліцію і кажуть, що будуть кожен день ходити, поки не закриється заклад.

При цьому молоді люди ведуть себе дуже зухвало, ображають відвідувачів, встрибують на бар, забирають алкоголь, незважаючи на те, що на нього є ліцензія.

Після того, як в заклад приїжджають господарі точки, "активісти" вимагають від 2 до 10 тисяч гривень і обіцяють більше не приходити, але якщо грошей вони не отримають, то погрожують ходити кожен день.

Користувачі мережі сильно обурилися нахабними молодими людьми і прокоментували ситуацію.

"Заяву в поліцію", - порекомендував Юрій Лукшиц.

"Тобто, якби все було в "білу" ця схема була б не можлива", - підкреслив Асмодей Зубенко.

"Ліцензію та інші документи може попросити кожен, і її зобов'язані пред'явити, якщо її немає, це вже порушення закону. Їх можна залучити тільки за хуліганство, якщо справді тут все правильно викладено. І знову ж таки, тут пишуть, забирають алкоголь який з ліцензією, як ви це визначили, якщо ліцензію не пред'являють. Висновок такий, притягувати потрібно як мінімум обопільно. Один злочин породжує інший, тут потрібно боротися не з конкретним злочином, а з тим, внаслідок чого він відбувається. А то всі такі розумні, одних на нари, а інші нехай порушують, давайте тоді об'єктивно і по справедливості!", - написав Олег Мартинюк.

"Для тих, хто не знає, це рекет, привіт 90-ті!" - зазначила користувач.

"Ну, так старші показали, як аптеки беззаконно можна бомбити, ось і послідовники з'явилися", - прокоментував Віктор Шамрай.

"А чого ж вони не йдуть в перехід метро, де торгують цигарками без ліцензії і касового апарату? Чому одні повинні купувати ліцензію на продаж тютюнових виробів, а іншим можна торгувати без?" - обурився Андрій Дергачов.

"Краще б палили і руйнували, ці наливайки і притони", - написав Влад Свищев.

Нагадаємо, що в Харкові автомобільні злодії використовують нову схему обману, яка шокувала користувачів мережі.

Раніше повідомлялося про те, що в Харкові натовп школярів побив чоловіка.