ua en ru

Як пройти співбесіду: поради та рекомендації

Як пройти співбесіду: поради та рекомендації Фото: Прийом на роботу не обходиться без співбесіди

Співбесіда - камінь спотикання для більшості шукачів. Про те, як спокійно і впевнено пройти співбесіду і отримати посаду - читайте в нашій статті

Нарешті, ваші пошуки роботи увінчалися успіхом, і фахівець з підбору персоналу призначив вам співбесіду. Попереду - найскладніший етап, від результатів якого залежить отримання нової посади. Дізнайтеся про те, як пройти співбесіду при прийомі на роботу, і гарантовано отримати нову посаду.

1. Зберіть максимум інформації про компанію

Знайдена інформація допоможе вам на співбесіді, покаже вашу зацікавленість в компанії і майбутньої роботи, продемонструє вашу компетентність і відповідальність.

Ось основний перелік відомостей, які можуть бути корисні:

- Чим займається компанія?

- Як давно фірма існує, відбувається її розвиток?

- Чи Часто змінюється керівництво організації, яка структура керівного складу?

- Чи є у компанії таке поняття, як "плинність" персоналу?

- Які нові проекти реалізовуються в даний момент?

- Часто фірма згадується в ЗМІ? Якщо так, то як її оцінюють - позитивно чи негативно? З чим це пов'язано?

Як пройти співбесіду: поради та рекомендації

Фото: На співбесіді не буває дрібниць

2. Презентація

Крім збору інформації про роботодавця, необхідно підготувати невелику розповідь про себе. Розкажіть трохи про своїх навичках і знаннях в розрізі отриманої інформації про компанії. Згадайте кілька яскравих моментів з вашого професійного минулого, наведіть конкретні приклади. Вас також можуть запитати про невдачі на минулій роботі, подумайте, які питання на співбесіді вам можуть задати, підготуйте на них відповіді.

3. Підготуйте необхідні документи:

- Паспорт;

- Резюме;

- Трудова книжка;

- Документи про освіту;

- Грамоти, премії, нагороди;

- Рекомендаційні листи з попередніх місць роботи;

- Портфоліо (якщо потрібно).

4. Подбайте про свій гардероб

Заздалегідь подумайте, чим ви підете на зустріч. Орієнтуйтеся насамперед на стиль, який прийнятий в компанії. Підберіть строгий, але не надто закритий наряд. Віддавайте перевагу таким кольорам: сірий, синій, коричневий. Не рекомендується використовувати чорний, червоний і зелений колір.

5. Подумайте про дрібниці

Продумайте маршрут до офісу компанії, ви вийдете на 15 хвилин раніше, щоб дістатися вчасно. Також запам'ятайте ім'я людини, який буде проводити співбесіду. Увійшовши в офіс організації, вимкніть звук на мобільному телефоні.

Фото: На співбесіді необхідно вести себе стримано, але приязно

Як успішно пройти співбесіду

Для початку, заспокойтеся, адже ваш страх можуть сприйняти як неготовність до нових обов'язків і невпевненість в собі. Зберігайте спокій і не бійтеся перед роботодавцем. У рекрутерів, як правило, є стандартний набір питань, з допомогою якого вони намагаються скласти про вас перше враження і з'ясують вашу профпридатність на дану вакансію.

Отже, які питання задають на співбесіді в першу чергу?

1. Розкажіть трохи про себе.

Як вже говорилося вище, складіть коротка розповідь про себе, згадайте про свої досягнення та професійні навички.

2. Як дивитесь на життя? Як справляєтеся з труднощами і неприємностями?

Необхідно скласти враження про себе, як про позитивно налаштованому людині. Скажіть, що життя неможливе без проблем, але всі труднощі переборні, а кар'єра людини в його руках.

3. Чим вас приваблює робота в нашій компанії?

Наведіть конкретні доводи: бажання застосовувати свої професійні навички та досвід там, де вони будуть мати максимальну віддачу, привабливість роботи в команді професіоналів і т. д.

4. Які ваші слабкі сторони?

Якщо ви дійсно хочете отримати цю посаду, то відповідайте так: "Багато хто знають мене, як невиправного трудоголіка" або "Відпочиваю тільки тоді, коли зайнятий улюбленою роботою".

5. Чому ви пішли з попереднього місця роботи?

Не варто погано відгукуватися про вашої колишньої роботи або роботодавця, згадувати негативні моменти і конфліктні ситуації. Згадайте про те, що в момент звільнення вами рухало бажання розвиватися і максимально реалізовувати свої можливості.

Міжнародні компанії, як правило, проводять співбесіду англійською мовою. Якщо ви вільно висловлюватися на цій мові, то для вас не складе праці відповісти на питання, які буде задавати рекрутер. Якщо ж ви не впевнені в правильності вимови тих чи інших слів, заздалегідь продумайте можливі питання і напишіть відповіді на них.

До речі, раніше ми писали, що правильний підхід до складання резюме буде першим кроком на шляху успішного працевлаштування.