ru ua

Дитина в комі: стали відомі подробиці інциденту в Жовтих Водах

Дитина в комі: стали відомі подробиці інциденту в Жовтих Водах Фото: Дитина в лікарні (facebook.com/screennews.ad)

Вітчим дівчинки відмовляється від первинних пояснень

За життя 4-річної Кіри лікарі борються вже кілька днів. А ось вітчим, який спочатку підтвердив, що дівчинка була побита, тепер стверджує, що на неї впала полка, повідомляє ТСН.

Стан Кіри вкрай важкий, а потрібної для порятунку апаратури в Жовтих Водах немає. Усе місто збирає кошти на допомогу дитині. У той же час поліція намагається встановити, що саме сталося.

Дідусь дівчинки зізнається, що не спілкувався з Кірою близько року, так як посварився з дочкою. Тепер картає себе, що не захистив дитину.

Медики не дають ніяких прогнозів, так як час було згаяно – Кіру привезли в лікарню тільки через чотири дні після отримання травм, в стані коми.

"Поки дитина була у свідомості, поки дитина сама дихала, то можна було б переправити в нейрохірургію, дуже просто робиться трепанація черепа - ця гематома забирається, і тоді можна було б відновити всі", - говорить керівник медико-санітарної частини №9 Неллі Тарасьева.

Жителі міста в шоці, кажуть, що мати Кіри публікувала фото дочки з синцями в соціальних мережах – збирала гроші на лікування.

"Дитина побита, у дитини синє обличчя. Подивіться в ці очі! Вона написала, що отруїлася динькой! І випрошувала грошей на лікування дитини. Це фото у нас - як доказ, що над дитиною знущалися", - кажуть вони.

Мати зізнається, що стан дівчинки списувала на отруєння, а синці мастила.

"Те, що вона чекала три доби, коли дитина помирала на її очах, - це її прямий обов'язок!"- обурюються мешканці міста.

Поява синців мати Кіри пояснила тим, що на дитину впала полку. Вітчим спочатку зізнався, що вдарив дівчинку у виховних цілях, а тепер відмовляється від своїх слів.

"Він говорив, що дівчинка закричала і він нібито її ще трошки ляснув. Зараз він відмовляється від цих показань і в присутності адвоката говорить лише про те, що на неї впала полка", - розповіла прес-секретар ГУ Нацполиции в Дніпропетровській області Ганна Старчевська.

Сусіди кажуть, що в квартирі було тихо і вони не чули нічого підозрілого.

"Ні криків, нічого! Я взагалі не знала, що тут живе дитина. Він адекватний, нормальний хлопець. Її я практично не знала", - розповіли вони.

Рідний батько Кіри зізнався, що після розлучення дитини бачив нечасто, але дівчинка казала, що не любить вітчима.

"Таких скарг не було. Просто казала, що не любить цього Олега. І все. Тато, хочу з тобою бути. А такого, щоб били, не було такого", - каже батько дитини Дмитро Дьяченко.

В садку повідомили, що вони відразу відчули недобре, так як раніше, в лютому, Кіра вже приходила в синцях.

"Був випадок в лютому. Дитина прийшла в синцях. Проводили бесіди, консультували маму, повністю вона у нас була під контролем. Начебто все налагодилося, і дитина приходила нормальна", - говорить керівник дитсадка №4 Марина Шкаріна.

Соціальні служби відмовляються від будь-яких пояснень, поки триває слідство. А поліція чекає висновків судмедекспертизи, щоб з'ясувати, хто винен у травмах дитини. Поки ж мати та її співмешканець на волі.

Небайдужі люди зібрали гроші на ремонт апарату штучної вентиляції легенів. Перевозити Кіру в Дніпро не можна.

"Її зараз не те, що не можна транспортувати, її зараз не можна переносити з ліжка на ліжко. У нас апарат ШВЛ просто не призначений для вентиляції дітей. Єдиний апарат, який був більш-менш середнього класу, - зламаний", - каже лікар-анестезіолог Ростислав Гивчак.

Відео: За життя Кіри борються лікарі (ТСН)

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що у Жовтих Водах в реанімацію потрапила звірячому побита дівчинка.

А також ми писали про те, що батько викинув маленьку дочку з вікна багатоповерхівки.