ua en ru

"Реклама нечистій силі": український священик розповів, як у церкві ставляться до Хелловіна

"Реклама нечистій силі": український священик розповів, як у церкві ставляться до Хелловіна Фото: Хеллоуін (pixabay.com/webandi)

Стало відомо, який зв'язок має закордонне свято з Україною

З року в рік в Україні все більшої популярності набуває Хелловін, який настає в ніч із 31 жовтня на 1 листопада. Однак є ті, хто ставиться до Хелловіну негативно і вважає, що це свято не має до українських традицій жодного стосунку. Відзначимо, що це свято також називають Днем усіх святих. Отець Роман, настоятель Катерининського храму в Чернігові розповів виданню ЧЕline, який стосунок має закордонний Хелловін до церкви та релігії і чи варто християнину йти на таке свято.

"1 листопада католицька церква згадує всіх святих. А православна церква робить це після релігійного свята Трійці. Натомість Хелловін взагалі не має жодного стосунку ні до святих, ні до Бога. Це реклама нечистій силі. У всіх святих і нечисті немає між собою нічого спільного. Адже святі несли людям тільки добро і радість. Це заморське свято нам підносять красиво, в гарній обгортці, але за своєю суттю воно – шкідливе і недобре. Своїм парафіянам кажу: "Хто братиме в такому участь, відлучатиму від причастя". Бо не можна спочатку прославляти диявола, а потім йти в церкву освячувати водичку, паску й інші дари. Християнства в Хелловіні немає, до нього взагалі треба ставитися з обережністю", - сказав він.

Він погодився з тим, що цьому святу притаманні добрі традиції, коли дітей частують цукерками.

"Але якого народу ці традиції? Хіба вони мають щось спільне з Україною? Певна річ, що не мають. Хай би хто що казав, найголовніше в цьому святі – шабаш на честь сатани. Якщо людина не християнин, може брати в цьому участь. Але якщо людина вважає себе християнином, то, безперечно, йти на таке "свято" не варто", - підкреслив священник.

На його думку, Хелловін приживається тому, що хтось його гарно й акуратно популяризує.

"А, можливо, це данина моді. Ось тільки не все модне – корисне", - додав отець Роман.

До речі, українська співачка, яка виїхала в Росію, налякала своїм виглядом на Хеллоуїн.