ua en ru

Російські культурні діячі вимагають звільнити Олега Сенцова

Російські культурні діячі вимагають звільнити Олега Сенцова Фото: Олег Сенцов ( youtube-currentytime.tv)

Вони підписалися під спільним зверненням

Понад 130 російських діячів науки і культури зажадали звільнити політв'язня українського режисера Олега Сенцова. Вони підписалися під спільним зверненням асоціації "Вільне слово", Санкт-Петербурзького ПЕН-клубу і "Вільного історичного товариства". Текст звернення опубліковано на сайті науково-популярної газети "Троїцький варіант".

Зокрема, під зверненням підписалися лауреат Нобелівської премії з літератури Світлана Алексієвич, письменниця Людмила Улицька, поет Лев Оборін, журналіст Сергій Пархоменко, лінгвіст Олексій Гіппіус, літературознавець Олександр Лавров.

"Ми вимагаємо відправити Сенцова на його батьківщину – в Україну. Смерть Олега Сенцова стане ганьбою для Росії і назавжди заплямує тих, хто міг би його врятувати, але не врятував", - сказано у зверненні.

Нагадаємо, що в серпні 2015 року Олега Сенцова засудили до 20 років колонії суворого режиму. Його звинуватили нібито у підготовці терактів у Криму. Режисер знаходиться в ямальській ІК-8, яку неофіційно називають "Білим ведмедем". 14 травня 2018 року Сенцов оголосив безстрокове голодування. Він заявив, що закінчить його, коли влада РФ звільнить усіх українських політв'язнів.

До речі, журналіст пояснив, до чого призвела голодування Сенцова.

Портников вважає, що після таких незаконних дій Кремля Україна повинна переконатися в безповоротності та безальтернативності крадіжки Криму.

Хайп таксі #13 чи варто розірвати дипвідносини з Росією