ua en ru

Стало відомо, скільки українських місць пам'яті осквернили в Польщі за три роки

Стало відомо, скільки українських місць пам'яті осквернили в Польщі за три роки Колаж РБК-Україна

В'ятрович розповів про вандалізм на українських могилах

За три роки в Польщі вандали осквернили 15 українських місць пам'яті. Про це розповів директор Українського інституту Національної пам'яті Володимир В'ятрович на своїй сторінці в соцмережі Facebook.

Він нагадав, що з 2014 року українська і польська сторони ведуть переговори про легалізацію на території обох країн польських і українських пам'ятників, споруджених без дотримання чинного законодавства. Між державами була домовленість: поки узгоджуються варіанти легалізації пам'ятних місць, існуючим вже не буде завдано шкоди. Однак на польській території, за словами В'ятровича, цією домовленістю знехтували.

"З 2014 по 2017 там сталося 15 актів вандалізму на українських місцях пам'яті, в тому числі – на могилах. Їх виконавцями були спочатку невідомі вандали, потім відповідальність за частину знищень взяли на себе деякі громадські об'єднання", – розповів глава Інституту нацпам'яті.

Він підкреслив, що правоохоронні органи Польщі не виявили винуватців, пам'ятники не відновили, а влада не засудила вандалізм.

Голова УІНП розповів і про ситуацію з пам'ятними місцями Польщі в Україні.

"Між тим в 2017 році відбулося чотири акти осквернення польських пам'яток в Україні. Всі їх засудили як представники влади, так і суспільно-політичні сили (включаючи націоналістичні). В кінці всі чотири місця (у тому числі легалізовані) відновлені зусиллями української сторони", – зазначив В'ятрович.

"Тому на переговорах про легалізацію пам'яток українська сторона висуває вимогу симетричного відновлення українських пам'яток. Цього не відбувається", - додав історик.

Стало відомо, скільки українських місць пам'яті осквернили в Польщі за три роки

Стало відомо, скільки українських місць пам'яті осквернили в Польщі за три роки

Скріншот поста (facebook.com/volodymyr.viatrovych)

Раніше повідомлялося, що польський закон про ІНП не буде діяти до з'ясування спірних моментів.

До речі, в Ізраїлі вандали вчинили напад на посольство Польщі.