Суддя отримала від столичної влади квартиру в Києві за $500 тисяч під час будівництва будинку біля Межигір'я

Суддя отримала від столичної влади квартиру в Києві за $500 тисяч під час будівництва будинку біля Межигір'я
Фото: Будинок судді Охрімчук

Сім'я судді Охрімчук отримала квартиру втричі більшу, ніж мало бути

В Києві суддя Верховного суду Людмила Охрімчук отримала від столичної влади квартиру площею 190 кв м в центрі міста, коли її сім’я будувала двоповерховий будинок біля Межигір'я. Про це повідомляється в розслідуванні програми "Наші гроші. Досудилися".

В 1988 році Людмила Охрімчук отримала в столиці службову квартиру на вул. Горького. Однак у 2005 році суддя повернула квартиру державі, оскільки будинок було заплановано під знесення. Після цього чиновник стала у чергу на поліпшення житлових умов і менш, ніж за рік отримала від столичної влади квартиру площею 190 кв м, яка знаходиться за кілька хвилин пішої ходи від попередньої.

В заяві судді на поліпшення житлових умов Охрімчук вказала сім`ю з чотирьох осіб: себе, свого чоловіка та двох дочок. Згідно з законодавством, площа житла за цією схемою поліпшення житлових умов розраховується за показником 13,69 кв м на людину. Виходячи з цього, сім’я судді Охрімчук претендувала на квартиру площею близько 55 кв м. А отримала житло, яке майже вчетверо більше. Коментуючи ситуацію, Охрімчук відзначила, що їй просто пощастило.

За оцінками ріелторів, вартість цієї квартири становить $400-500 тис.

Під час розгляду заяви судді на поліпшення житлових умов, її сім’я купила ділянку під Києвом, і почала будівництво двоповерхового будинку. Житло, яке знаходиться неподалік від Межигір’я, за документами належить молодшій доньці судді, - Надії Охрімчук, яка була вказана в заяві на покращення житла.

У 2010 році старша дочка судді, Ольга, стала власницею квартири в Києві. Через два роки молодша дочка судді стає власницею житла в сусідньому будинку.

Суддя Охрімчук стверджує, що нерухомість придбана на кошти покійного чоловіка, який був акціонером товариства "Митець".

Наразі суддя Охрімчук є кандидатом до оновленого складу Верховного суду України.

До речі, НАБУ завершило перевірку кандидатів на посади у Верховному суді.

Новини партнерів
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся