ru ua

"Там не можна нічого будувати": російський учений передбачив крах Кримського мосту

"Там не можна нічого будувати": російський учений передбачив крах Кримського мосту Фото: Кримський міст (most.life)

Він простоїть до першого катаклізму

Побудований міст через Керченську протоку може найближчим часом впасти, оскільки побудований у "пекельному місці". Таку думку висловив старший науковий співробітник Російської академії наук, Інституту водних проблем РАН Юрій Медовар, передає ZIK.

"Геологічні умови в Керченській протоці такі, що там не можна нічого будувати. Є таке поняття, як будівельні норми і правила, які не можна порушувати. У цих СНІПах до 2017 року було зазначено, що будівництво арочних мостів у сейсмічних районах, до яких належить Крим, можна тільки на скельній основі. А тут напівтверді майкопські глини, які не тримають навантаження", - сказав він.

Більш того, за словами Медовара, міст є "суто політичним рішенням".

"Цей міст - я просто боюся, що все до першого катаклізму, а потім на ньому можна буде поставити хрест. Він — суто політичне рішення. Не економічне й не доцільне", - підкреслив він.

Також Медовар уточнив, що в місці, де побудовано Кримський міст, "є все": від геотермальних проблем до ледоставів.

Відео: Медовар про Кримський міст (Youtube-канал/ZIK)

До речі, в американському виданні Washington Examiner відповіли на звинувачення росіян щодо призову журналіста Тома Рогана підірвати Кримський міст. У Росії слова Рогана прийняли, як заклик до терористичної діяльності і відкрили кримінальну справу проти журналіста.

У тексті "Наша відповідь на погрози Росії проти наших журналістів" говориться, що Роган не закликав до тероризму і заявляв про необхідність уникнути жертв.

Хайп-таксі #23: чи готовий Київ до фіналу Ліги Чемпіонів (video.rbc.ua)