ua en ru

"Те, що там твориться, – то страшне": всесвітньо відомий музикант про Київ

"Те, що там твориться, – то страшне": всесвітньо відомий музикант про Київ Київ (фото: РБК-Україна)

Він зізнався, що дуже хотів би жити в Україні

Всесвітньо відомий канадський композитор-мінімаліст українського походження Любомир Мельник зізнався, що нинішній Київ його трохи розчарував. Про це він сказав в інтерв'ю газеті "НОВА".

Днями музикант відвідав Україну, де проїхався зі своїми концертами по декількох містах.

"Я спеціально поїхав у Київ. Те, що там твориться, - то страшне… Це колись було нормальне, звичайне українське місто, а тепер виглядає, як Китай. Я знаю, про що говорю: я був і в Пекіні, і в Шанхаї, і там все те саме, не відрізниш… І це мене дуже болить. Я люблю наших людей і не можу знести те, що народ так терпить і поневіряється…" - сказав він.

"Я би дуже хотів жити в Україні, але я не знаю, чи це буде можливо… Побачимо. Але навіть якщо я тут не живу, я є український композитор і піаніст", - додав Мельник.

Музикант підкреслив, що в ньому живе українська музика, література, мова.

"Це дуже глибоко звучало в мені весь час. Я приїжджав в Україну у 1988 році, тоді у 1991 році, після здобуття Незалежності. Всі мали величезну надію, що українці можуть змінити свою країну, але я не знаю, чи це колись буде…" - сказав композитор.

Любомир Мельник є автором понад 120 музичних творів. Співпрацював з низкою європейських та американських композиторів. Один з його творів написано на вірші Тараса Шевченка, окрему композицію Мельник присвятив Симону Петлюрі.

У 1985 році в Швеції Любомир Мельник встановив два світових рекорди: композитор показав себе самим швидким піаністом у світі (зміг зіграти мелодію, витягуючи 19 з половиною нот в секунду кожною рукою одночасно) і виконав найбільшої кількості нот за годину гри.

Нагадаємо, нещодавно відома українська співачка Христина Соловій спільно з Любомиром Мельником записала акустичну версію композиції "Fortepiano".

The Hardkiss: творчий шлях