ua en ru

ЦРУ оприлюднило власні секретні документи

ЦРУ оприлюднило власні секретні документи Фото: ЦРУ

У відкритий доступ потрапила відредагована інформація на 12 млн сторінок

Центральне розвідувальне управління США відкрило доступ до майже 12 млн сторінок секретних документів, що охоплюють дуже широке коло тем діяльності спецслужби з 1940 по 1990 рік.

Розсекретити документи з подій більш ніж 25-річної давнини у 1995 році ЦРУ наказав ще президент Білл Клінтон.

Однак спецслужба надала доступ лише у 2000 році, при чому документи були доступні не всім, та лише кілька годин на день з чотирьох комп’ютерів у будівлі Національного архіву США в Меріленді. Наразі вся ця інформація викладена онлайн.

Серед цих 12 млн сторінок є дані розвідки, стенограми брифінгів та інші розсекречені документи на різноманітні теми.

Зокрема на сайті можна побачити міркування про вбивство Фіделя Кастро, відомості про нацистські військові злочини, повідомлення про спостереження НЛО, а також дослідження людської телепатії – проект "Star Gate". Крім того, відтепер будь-хто з користувачів Інтернету зможе дізнатися погляд ЦРУ на холодну війну та бойові дії у В’єтнамі чи Кореї.

"Вас зачаровують НЛО? Ви фанат історії та хочете більше дізнатись про операцію у Затоці свиней, В’єтнам чи літак А-12? Цікавились історіями про шпигунів? Ви можете знайти все це і багато іншого на сайті ЦРУ", – запевнили у розділі Electronic Reading Room сайту ЦРУ.

Представник ЦРУ Хезер Фріц Хорняк зауважила, що більшість матеріалів все ж були трохи відредаговані. Це стосувалося випадків, коли інформація могла викрити агентів або зашкодити національній безпеці США. Проте вона відзначила, що в будь-якому випадку "розсекречені файли – це повна історія, в них є і погане, і хороше".

До речі, керівник ЦРУ закликав Трампа бути обережним із Росією.