ua en ru

Вчителі на Донбасі влаштовують для дітей екскурсії в "ДНР"

Вчителі на Донбасі влаштовують для дітей екскурсії в "ДНР" Колаж (РБК-Україна)

Українські педагоги розповідають школярам про те, якими "героями" були Гіві і Моторола

На території Донбасу є вчителі-агітатори, які організовують екскурсії для дітей на непідконтрольні території Україні, де нашим школярам розповідають про героїзм Гіві і Мотороли. Про це розповіла журналістка Марина Курапцева в інтерв'ю "Громадському радіо".

"Мені зателефонували волонтери, сказали, що існують так звані "вчителі", які після 2014 року не втратили своїх робочих місць на підконтрольній Україні території, агітують серед дітей і викладачів на так звані екскурсії на непідконтрольну територію. За подібну агітацію таким вчителям платять", - розповіла Курапцева.

За її словами, такий "туризм" призводить до того, що дітям на окупованих територіях розповідають про те, "якими героями були Гіві, Моторола, який гарний "курячий бог" Захарченко, як багато він робить для людей".

"Їм навіть роздають буклетики з Гіві і Моторолою. Причому, коли проводяться подібні екскурсії, обстріли припиняються, щоб у дітей складалось враження, що там затишно і гостинно", - зазначила Курапцева.

Відео: Вчителі на Донбасі влаштовують для дітей екскурсії в "ДНР" (YouTube/Громадське радіо)

Журналістка обурена тим, що правоохоронні органи ніяк не реагують на цю ситуацію.

"Я не розумію, як такий учитель може залишатися на волі, тим більше - на своєму робочому місці. Адже вони проводять таку агітацію і на звільнених територіях, там, де зараз повинна народжуватися Україна", - резюмувала вона.

Раніше у мережі показали окупаційні підручники для дітей з Одеської області.