ua en ru

В Україні стартував проект з екологічної утилізації сміття

В Україні стартував проект з екологічної утилізації сміття Фото: У столиці презентували і офіційно відкрили проект Eco-Point (прес-служба)

У столиці презентували і офіційно відкрили проект Eco-Point, мета якого - навчити українську молодь правильно поводитися з відходами

В рамках семінару, присвяченого актуальним екологічним проблемам та перспективам розвитку екологічної галузі в Україні, фахівці компанії "Інтертелеком" презентували проект Eco-Point, присвячений грамотному поводженню зі сміттям.

В рамках ініціативи національний 3G оператор розмістить в офісних центрах і редакціях ЗМІ бокси для роздільного збору пластику, паперу та батарейок. На сьогодні бокси Eco-Point вже функціонують у восьми київських коворкингах, а в самому найближчому майбутньому вони з'являться і в інших містах України.

В столице презентовали и официально открыли проект Eco-Point

Фото: У столиці презентували і офіційно відкрили проект Eco-Point (прес-служба)

Як повідомляють автори проекту, Eco-Point -лише перший етап загальнонаціональної еко-програми "Інтертелекому" під назвою "Територія ECO", яка передбачає співпрацю з іншими еко-ініціативами.

"Територія ECO" дозволяє органічно взаємодіяти представникам держави, бізнесу, громадських і некомерційних організацій. Ефективне співробітництво є ключовим фактором успіху у справі збереження навколишнього середовища, адже для цього важливий ґрунтовний, системний підхід. Ми впевнені, що зі свого боку здатні забезпечити все необхідне для успішного досягнення цілей еко-програми", - говорить Генеральний директор "Інтертелекому" Борис Акулов.

За даними експертів, щорічно кожен киянин "виробляє" приблизно 300 кг сміття, що відправляється на звалища та полігони за містом. В Україні таких "сміттєзбірників" налічується понад 9 тис., причому 15% з них переповнені і фактично непридатні до використання.

Площі, "відвойовані" сміттям, в буквальному і переносному сенсах отруюють життя українцям і гальмують розвиток країни. Звалища займають землю, де можна було б облаштувати зелені зони і парки, висадити лісу та побудувати будинки.

На думку ініціаторів проекту Eco-Point для поліпшення екологічної ситуації країні критично необхідно грамотно організувати процес переробки сміття, а також сформувати у населення звичку усвідомлено ставитися до утилізації відходів.

В Украине стартовал проект по экологичной утилизации мусора

Фото: В Україні стартував проект з екологічної утилізації сміття (прес-служба)

Цифри лякають: сьогодні в Україні переробляють лише 3-8% загального обсягу сміття щорічно, в той час як європейські показники досягають 60%.

Саме час бити на сполох - і державним органам, що відповідають за будівництво сміттєпереробних потужностей, і активістам, здатним вплинути на поведінку городян.

Як відзначають автори проекту Eco-Point, особливої уваги потребує робота з новим поколінням українців. Молодь часто просто не має часу - і належної звички - для відправки сміття в незручно розташовані пункти збору.

До речі, "Інтертелеком" обіцяє прищеплювати екологічні цінності та корисні звички власним співробітникам. Так, 23 квітня працівники "Інтертелекому" доклали руки до поліпшення екології країни в рамках суботника "Зробимо Україну чистою".