ru ua

З українських метрополітенів зникнуть клітки для правопорушників

З українських метрополітенів зникнуть клітки для правопорушників Фото: Клітка в Київському метрополітені (ombudsman.gov.ua)

У поліції відреагували на резонансні повідомлення ЗМІ про незаконні клітки у столичній підземці

В Національній поліції України пообіцяли демонтувати клітки для правопорушників у всіх метрополітенах країни. Про це на своїй Facebook-сторінки заявив заступник голови Нацполіції Костянтин Бушуєв.

"Спасибі громадськості за те, що звернули нашу увагу на проблему з клітками на станціях метро Києва. Завтра клітки у Київському метрополітені будуть демонтовані, в найближчий тиждень-два - у всіх метрополітенах країни", - написав він.

Відзначимо, що раніше монітори національного превентивного механізму без попередження відвідали кілька станцій столичного метро - "Вокзальну", "Майдан Незалежності" і "Палац спорту". У ході візиту вони виявили грубі порушення і рекомендували Національної поліції демонтувати ці місця тримання правопорушників.

Однак, згідно з повідомленням прес-служби омбудсмена Валерії Лутковської, повторний візит на ці та інші станції, який відбувся у понеділок, 29 серпня, показав, що клітки все ще використовуються. Так, на станції метро "Лісова" монітори побачили в клітці людину. Зазначається, що умови в цих місцях утримання не відповідають ні національним, ні міжнародним стандартам поводження із затриманими. Аптечки, які є у відділках, належать не поліції, а Київському метрополітену, тому в деяких випадках відкрити їх можуть лише працівники станції.

З українських метрополітенів зникнуть клітки для правопорушниківЗ українських метрополітенів зникнуть клітки для правопорушниківЗ українських метрополітенів зникнуть клітки для правопорушниківЗ українських метрополітенів зникнуть клітки для правопорушниківЗ українських метрополітенів зникнуть клітки для правопорушниківЗ українських метрополітенів зникнуть клітки для правопорушниківЗ українських метрополітенів зникнуть клітки для правопорушниківЗ українських метрополітенів зникнуть клітки для правопорушниківЗ українських метрополітенів зникнуть клітки для правопорушників

Фото: Клітина на одній зі станцій столичного метро (ombudsman.gov.ua)

"На жаль, клітки іноді стають символом не лише свавілля, але і просто відсутності гігієни. Так, в одній з відвіданих дільниць у клітці було знайдено шприц. У клітці зазвичай тільки один предмет - груба лавка, яка не прикріплена до підлоги. Дуже мало місця для сидіння, не кажучи про лежання. Бруд. Такі умови утримання людей неприйнятні. Аптечки ж характеризуються надзвичайно малим набором ліків. Розраховувати на долікарську допомогу у відділеннях поліції в метро я б киянам та гостям столиці не радив", - заявив один з моніторів Максим Буткевич.