З українських метрополітенів зникнуть клітки для правопорушників

STYLERLIFE        05.09.2016 - 16:35
Фото: Клітка в Київському метрополітені (ombudsman.gov.ua)
Фото: Клітка в Київському метрополітені (ombudsman.gov.ua)

У поліції відреагували на резонансні повідомлення ЗМІ про незаконні клітки у столичній підземці

В Національній поліції України пообіцяли демонтувати клітки для правопорушників у всіх метрополітенах країни. Про це на своїй Facebook-сторінки заявив заступник голови Нацполіції Костянтин Бушуєв.

"Спасибі громадськості за те, що звернули нашу увагу на проблему з клітками на станціях метро Києва. Завтра клітки у Київському метрополітені будуть демонтовані, в найближчий тиждень-два - у всіх метрополітенах країни", - написав він.

Відзначимо, що раніше монітори національного превентивного механізму без попередження відвідали кілька станцій столичного метро - "Вокзальну", "Майдан Незалежності" і "Палац спорту". У ході візиту вони виявили грубі порушення і рекомендували Національної поліції демонтувати ці місця тримання правопорушників.

Однак, згідно з повідомленням прес-служби омбудсмена Валерії Лутковської, повторний візит на ці та інші станції, який відбувся у понеділок, 29 серпня, показав, що клітки все ще використовуються. Так, на станції метро "Лісова" монітори побачили в клітці людину. Зазначається, що умови в цих місцях утримання не відповідають ні національним, ні міжнародним стандартам поводження із затриманими. Аптечки, які є у відділках, належать не поліції, а Київському метрополітену, тому в деяких випадках відкрити їх можуть лише працівники станції.

 

Фото: Клітина на одній зі станцій столичного метро (ombudsman.gov.ua)

"На жаль, клітки іноді стають символом не лише свавілля, але і просто відсутності гігієни. Так, в одній з відвіданих дільниць у клітці було знайдено шприц. У клітці зазвичай тільки один предмет - груба лавка, яка не прикріплена до підлоги. Дуже мало місця для сидіння, не кажучи про лежання. Бруд. Такі умови утримання людей неприйнятні. Аптечки ж характеризуються надзвичайно малим набором ліків. Розраховувати на долікарську допомогу у відділеннях поліції в метро я б киянам та гостям столиці не радив", - заявив один з моніторів Максим Буткевич.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся