ru ua

Українським сім'ям готують "дитячий" сюрприз: у чому суть

Українським сім'ям готують "дитячий" сюрприз: у чому суть Фото: колаж РБК-Україна

Батьки зможуть оформити у режимі онлайн документи на дитину та грошову допомогу

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман на засіданні Кабміну анонсував введення електронної послуги "е-малятко" і підвищення соцвиплат сім'ям з маленькими дітьми. Про це глава уряду заявив у середу, 30 січня.

Нововведення дозволить сім'ям з новонародженими оформити документи на дитину, грошову допомогу та інші документи в онлайн режимі. У батьків з'явиться можливість отримати послугу "муніципальної няні" в електронному форматі.

За словами Гройсмана, так уряд хоче допомогти батькам, "щоб українців було більше".

Послуга передбачає надання сім'ї з немовлям компенсації витрат на вихователя для дитини. Подати документи батьки можуть в інтернеті.

Нагадаємо, що в 2019-му Кабмін почне виплачувати соцдопомогу у рамках проекту "муніципальна няня". Крім щомісячних 860 гривень виплат на дитину, родина зможе безповоротно отримувати ще 1626 гривень на відшкодування послуги няні при офіційному оформленні. На це уряд заклав 500 млн гривень. Даною допомогою зможуть скористатися 25 тис. сімей.

У Мінсоцполітики зазначають, що механізм послуги "муніципальна няня" - простий і зрозумілий. Батьки самостійно обирають няню і наймають її офіційно, після чого в кінці року їм відшкодують оплату за кожен місяць роботи спеціаліста на суму в розмірі прожиткового мінімуму на дітей віком до 6 років.

Також раніше повідомлялося, що за словами міністр соціальної політики Андрія Реви, муніципальна няня не позбавляє права на декрет.

Додамо, що прем'єр Гройсман спростував інформацію про скасування декретних виплат.