ua en ru

Український університет вляпався у гучний скандал: що відбувається

Український університет вляпався у гучний скандал: що відбувається Фото: Скандал у Сумському університеті (колаж РБК-Україна)

Жінка вкрала чужу наукову роботу, скопіювавши її у росіян

Плагіат та куплені дипломи в Україні, на жаль, не рідкість.

Сумський національний аграрний університет потрапив у гучний скандал: одна зі співробітниць навчального закладу скопіювала чужу наукову роботу.

Доктор ветеринарних наук, професор кафедри епізоотології та паразитології цього університету Ганна Фотіна оскандалилася не тільки ретельним переписуванням чужої статті російських вчених. Коли вона була ще кандидатом ветеринарних наук і докторанткою, то разом із аспіранткою (а нині - кандидатом ветеринарних наук) Іриною Коваленко замінила в запозиченому тексті курей Західного Сибіру курками Північно-Східної України. Про це повідомляє сайт "Помилки та фальсифікації в наукових дослідженнях".

"Виявляється, і в свою докторську дисертацію вона не тільки переписала текст чужої україномовної статті (щоб не дуже паритися з оглядом літератури), але й "запозичила" методику та результати двох чужих російських дисертацій – С. В. Лагуніна та І. Д. Ігнатової", - пишуть на сайті.

Там дослідили її плагіат детальніше і виявили масу матеріалу, який був просто скопійований.

Український університет вляпався у гучний скандал: що відбувається

Фото: Лише деякі зі скопійованих частин роботи (скріншот false-science.ucoz.ua)

Як повідомляють на ресурсі, дисертація Фотіної "Фармако-токсикологічна та клінічна оцінка хіміотерапевтичних засобів для схем ротації в птахівництві" на здобуття наукового ступеня доктора ветеринарних наук зі спеціальності– ветеринарна фармакологія та токсикологія була захищена у 2015 році, науковим консультантом був доктор ветеринарних наук, професор Андрій Березовський.

У її роботі була виявлена подібність із трьома статтями або авторефератами. До того ж, методика переписувалася без будь-яких посилань на першоджерела. Вона лише трохи змінила деякі дані, вставила ті самі діаграми, лише змінила найпростіші слова. Наприклад, слово "пацієнти" замінила на "птахи", а "лікар" - на "лікар ветеринарної медицини".

Український університет вляпався у гучний скандал: що відбуваєтьсяФото: Не дивлячись на плагіат, Ганна Фотіна продовжує наукову діяльність та бере участь у розіграшах путівок (Facebook.com/Лариса Улько)

На скандал із плагіатом на своїй сторінці у Facebook відреагував відомий український блогер та вчений Антон Сененко. На жаль, за його словами, за такі вчинки в Україні навряд чи когось покарають. Тим не менше, ця жінка отримала наукову ступінь за скопійовану роботу.

"Дивіться, як це робиться: Спочатку "вчена" просто бере російськомовний текст російських науковців, перекладає його дослівно українською, замінюючи всюди курей Західного Сибіру курками Північно-Східної України. Так, так можна було і нікого за таке не карають в Україні. Далі вона пише текст докторської дисертації, де тупо копіює цілі шматки чужих статей, замінюючи слово "пацієнти" на "птахи", а "лікар" - на "лікар ветеринарної медицини". Вчена копіює всі результати експериментів, трохи змінюючи числа, встромляє ті самі діаграми та графіки, але змінює назву досліджуваних на курках препаратів - доксициклін і лінкоміцин на тілозин і тіамулін, а флорфенікол на цефтіокур.

Також, нібито піддослідних курей Краснодарського, Ставропольського краю та Ленінградської області вона переназвала курами з Сумської області, додав Сененко.

"Головне. На основі усіх виконаних вище "досліджень" вчена робить однозначний висновок про безпечність вживання у їжу м'яса таких курей, бо ті препарати точно за 3 дні виводяться з їхніх організмів", - написав він.

"І поки тупі транснаціональні корпорації тримають штат вчених з дорогезним обладнанням і реактивами, прискіпливо місяцями і роками вивчають вплив хімії на птахів, м'яса таких птахів на людей, вітчизняні генії задешево швиденько те все роблять. Це - доктор ветеринарних наук. Професор. Господі, жгі. Просто жгі, заливай бетоном, засипай сіллю. Ганьба", - підкреслив він.

Нагадаємо, нещодавно стався ще один скандал в іншому відомому українському університеті.

Також історія студента про купівлю диплому вразила українців.