ua en ru

У РФ українського спортсмена дискваліфікували за вишиванку

У РФ українського спортсмена дискваліфікували за вишиванку Фото: Український чемпіон світу з шашок

Чемпіон світу з шашок з України відмовився змінювати громадянство на російське

Український чемпіон світу з шашок Юрій Анікєєв на 3 роки дискваліфікований правлінням Міжнародної федерації шашок (IDF) за порушення етичного кодексу. IDF очолює росіянин.

У листопаді Анікєєва нібито за порушення етичного кодексу не допустили до чемпіонату Європи, який відбувся в Грузії. Президент федерації шашок України Анатолій Яценко стверджує, що фактів провини Юрія не було надано, передає ТСН.

Проте в заяві IDF кажуть зворотне.

"Розглянуто багаторазові випадки порушення етичного кодексу IDF (пункти 2.2.4 та 2.2.8) міжнародним гросмейстером Юрієм Анікєєвим (Україна) після його відсторонення від чемпіонату Європи з шашок-64 2016 року. Згідно з етичним кодексом IDF (пункт 3.7.) правління IDF ухвалило рішення відсторонити Юрія Анікєєва (Україна) на три роки до 15 грудня 2019 роки від участі у всіх змаганнях, що проводяться IDF", - сказано в заяві.

Причину відсторонення українського спортсмена від змагань прокоментував президент федерації шашок України.

"Його звинувачують у некоректній полеміці в ЗМІ, в претензійних роздумах на тему розвитку шашок, в яких-то висловлюваннях про Путіна... Я просив надати факти, назвати ЗМІ, в яких він це говорить, дати його цитати. Але немає нічого. Нічого! А найбільший абсурд - його звинуватили в тому, що він вийшов на церемонію нагородження в вишиванці. І якщо якийсь африканський спортсмен виходить на церемонію нагородження в національному костюмі, зал аплодує йому стоячи. Таке тільки вітається. А вишиванка, виявляється, є порушенням норм", - сказав Яценко.

"Чим пояснити таке ставлення? А що тут пояснювати. Президент Міжнародної федерації - росіянин з Пітера. Росія має кворум федерації і може протягнути будь-яке рішення. Розумієте, це війна. Це факт спортивного тероризму, саме так висловився наш міністр спорту. Це та сама гібридна війна Росії, про яку всі говорять", - заявив Яценко у коментарі "Експресу".

Він також додав, що збірній Україні таким чином просто "відрізали голову", оскільки Анікєєв є одним з найсильніших гросмейстерів світу.

"Росія не могла змиритися з тим, що вона вкладає величезні гроші в розвиток шашок, а кращими стають українці, які виступають на голому ентузіазмі. Ось вони і вдарили з-за спини. Спочатку вони обезголовили нашу жіночу збірну, а тепер чоловічу. Хто найкраща шашкистка світу останніх років? Українка Дарина Ткаченко. Ось вони її і купили квартиру в Росії. Тепер вона росіянка. Юрія хотіли прибрати з шляху таким же способом. Йому теж пропонували громадянство, квартиру, але він відмовився. Юра сказав, що він патріот України і нікуди не піде. Тому вони придумали інший спосіб, як позбутися конкурента. Три роки дискваліфікації - це вбити всю кар'єру. Це ж не три місяці", - поділився Яценко.

Він додав, що слід звернутися в Європейську конвенцію з прав людини, тому що "Міжнародна федерація приватизована росіянами і там нічого не доб'єшся".

До речі, экс-футболіст збірної України перейшов в російський клуб.