ru ua

Українську поліцію чекають нововведення: перевірки, відеокамери у відділеннях, підвищення зарплат

Українську поліцію чекають нововведення: перевірки, відеокамери у відділеннях, підвищення зарплат Поліція в Україні (фото: РБК-Україна)

Глава МВС Арсен Аваков розповів у Раді про заплановані нововведення в поліції

В Україні поліцію чекають нововведення після низки резонансних інцидентів за участю правоохоронців. Глава МВС Арсен Аваков оголосив про намір запровадити систему відеофіксації слідчих дій у відділеннях, позапланових інспекціях, додаткових тестах при відборі кадрів.

Про це міністр заявив 5 червня під час виступу у Верховній Раді.

Аваков зазначив, що рішення щодо посилення контролю за поліцейськими та запровадження додаткових функцій інспекції особового складу НПУ було схвалено після гучної справи про зґвалтування жінки "копами" у Кагарлику під Києвом.

Тепер у всіх підрозділах мають встановити систему відеофіксації слідчих дій Custody Records.

Аваков перерахував заплановані нововведення в МВС:

  • система відеозапису дій поліції у відділеннях
  • створення спеціальних інспекцій, яким дозволять робити позапланові перевірки відділень
  • психологічне тестування при доборі кадрів в поліцію
  • підвищення зарплат і поліпшення матеріального забезпечення працівникам.

Радник міністра внутрішніх справ Володимир Мартиненко пояснив, що зараз система відеофіксації в поліцейському відділенні працює в пілотному режимі в Кіровоградській області.

"Коли людина потрапляє у відділення поліції, там будуть відеокамери. Буде фіксуватися усе перебування затриманого в поліції з фіксацією часу, коли чоловік був доставлений, та часу, коли почалися процесуальні дії (допити і так далі)", - розповів він в ефірі каналу "Україна 24".

Загалом для закупівлі та роботи системи Custody Records по всій Україні потрібно закласти в держбюджет близько 20 мільйонів євро.

Мартиненко також зазначив, що після скандалу в Кагарлику було розформовано відділення поліції, і зараз там працює представництво Обухівської поліції

Радник Авакова висловився щодо кадрів і визнав, що зараз не всі рвуться працювати в правоохоронних органах. Водночас він закликав молодих українців йти працювати в поліцію і "своїм прикладом показати, що можна законним чином боротися зі злочинністю".

Відео: Аваков в Раді відзвітував щодо останніх резонансних кримінальних подій в Україні

Раніше повідомлялося, що у МВС знайшли "винного" в провалі реформи поліції.

Також ми писали про те, що 5 червня в Києві на акції за відставку Авакова чоловік спробував себе спалити, і інцидент потрапив на відео.