ru ua

Українцям пропонують новий спосіб оформлення пенсії

Українцям пропонують новий спосіб оформлення пенсії Пенсії в Україні - як оформити пенсію онлайн, інструкція (колаж РБК-Україна)

Пенсійний фонд розповів, як оформити пенсію в "один дотик"

Пенсії в Україні постійно змінюються не тільки в розмірах, але і в правилах отримання. Пенсійний фонд вирішив спростити одержувачам соціальних виплат процедуру подачі заяв на отримання пенсій. Згідно нової моделі звернення громадян, оформити пенсію можна тепер в "один дотик" через веб-портал електронних послуг відомства.

Сервіс передбачає:

  • подання документів для призначення пенсій дистанційно в електронному вигляді;
  • після ухвалення рішення про призначення пенсії повідомлення про необхідність звернення в сервісний центр за отриманням пенсійного посвідчення.

Призначення пенсії в "один дотик" є однією із складових частин системи надання послуг у сфері пенсійного забезпечення в електронній формі ("Е-ПЕНСІЯ"), що реалізується Пенсійним фондом України, та включає заходи з переведення в електронну форму надання послуг і організації обміну даними з державними реєстрами для зменшення паперового документообігу при наданні послуг.

Нова модель звернення громадян повинна спростити взаємодію громадян з Пенсійним фондом, зменшити витрати часу осіб, що звертаються за призначенням пенсії, а також забезпечити максимально комфортні умови для отримання послуг, не виходячи з дому.

Українцям пропонують новий спосіб оформлення пенсії

Пенсії в Україні - як оформити пенсію онлайн, інструкція (фото: УНІАН)

Наступний етап впровадження системи "Е-ПЕНСІЯ" - створення мобільного додатку, що дозволить отримати доступ до ресурсів порталу з мобільних пристроїв (смартфона або планшета). Для того, щоб скористатися послугою "пенсія в один дотик", необхідно:

  • авторизуватися в особистому кабінеті на веб-порталі з допомогою електронного цифрового підпису;
  • в розділі особистого кабінету "Заява на призначення пенсії" завантажити весь пакет відсканованих документів, необхідних для призначення пенсії;
  • підписати звернення електронним цифровим підписом та відправити його до підсистемі "Звернення".

На веб-порталі будуть приходити повідомлення про надходження, прийняття документів до розгляду, час їх обробки і про призначену пенсію. Там же громадяни зможуть отримати запрошення (на вказану при реєстрації електронну пошту або за допомогою СМС) відвідати сервісний центр для отримання посвідчення.

Пенсії в Україні - як оформити пенсію онлайн, інструкція (відео: youtube.com)

Нагадаємо, що в Україні будуть карати нечесних одержувачів субсидій.