ua en ru

Помер один із творців хіта "Алеся"

Помер один із творців хіта "Алеся" Фото: Свічка (pixabay.com/webandi)

Знаменитому музиканту було 70 років

У Німеччині помер знаменитий музикант, композитор, скрипаль, один з творців ансамблю "Сябри", Валентин Бадьяров. Про це повідомляє "Радіо Свобода".

Валентин Миколайович Бадьяров народився в Мінську, 13 лютого 1947 року. Закінчив Білоруську державну філармонію по класу скрипки. Був учасником, автором пісень та аранжувань ансамблів "Пісняри", "Співаючі гітари", "Веселі голоси".

З 1970 по 1972 рік працював у ВІА "Пісняри". У цій групі грав на гітарі та скрипці, брав участь в аранжуванні пісень. Був бек-вокалістом.

У 1972 році створив і очолив власний музичний колектив — ВІА "Група Валентина Бадьярова".

З 1973 по 1974 рік — у ВІА "Співаючі гітари".

Помер один із творців хіта "Алеся"

Фото: Валентин Бадьяров (pesnyary.com)

У 1974 році повернувся у ВІА "Пісняри". У 1975 році перейшов у ленінградський ВІА "Веселі голоси". У тому ж 1975 році отримав пропозицію очолити ВІА "Сябри", створений у 1972 році при Гомельської філармонії.

І протягом 5 років був художнім керівником ансамблю "Сябри" та солістом Белгосфилармонии.

Лауреат міжнародного конкурсу скрипалів у Вільнюсі (1-я премія), лауреат всесоюзних конкурсів естради, ХІІ Всесвітнього фестивалю молоді і студентів у Москві та ХІІ Міжнародного конкурсу майстрів-виконавців та диригентів у Лугано (Швейцарія).

У 1979 році знявся у фільмі режисера Володимира Орлова "Ти одна-любов".

У 1981 році Бадьяров повернувся до свого проекту ВІА "Група Валентина Бадьярова".

У 1989 році знаменитий музикант виїхав до Німеччини, де співпрацював з низкою музичних колективів, керував камерним ансамблем міста Баденвайлер і виступав з сольними концертами.

Разом з колегою з Барнаула, Олегом Івановим, Бадьяров створив хіт "Алеся" ("Дівчина з Полісся"), яку композитор і музикант присвятив власній дочці Алесі.

Музикант помер у віці 70 років в Німеччині.

Відео: "Пісняри" - "Олеся" (YouTube/aaasssdd100)

Нагадаємо, у Києві помер заслужений футбольний тренер України Євген Котельников, який "відкрив" Артема Мілевського і Олександра Алієва.