ua en ru

Вандалізм в Миколаєві: пошкоджено пам'ятник козаку Мамаю

Вандалізм в Миколаєві: пошкоджено пам'ятник козаку Мамаю Фото: пам'ятник козаку Мамаю (facebook.com/Евгений Парамонов)

Невідомі пошкодили скульптуру в парку "Перемоги"

У неділю, 5 листопада, невідомі пошкодили пам'ятник козаку Мамаю, який знаходиться в Миколаївському парку "Перемоги". Про це повідомив на своїй сторінці в Facebook Микола Парамонов.

Пам'ятник козаку Мамаю був встановлений лише рік тому, 14 жовтня 2016 року і його відкриття було приурочено до Дня захисника вітчизни та Дню українського козацтва. Сам пам'ятник був виконаний на замовлення представників козацької громади міста Миколаїв.

Як пояснили скульптори, цей пам'ятник – данина поваги козакам всіх поколінь і уособлення всього українського народу. Позаду пам'ятника висадили Козацький дуб на Алеї Козацтва.

І ось тепер пам'ятник пошкоджений вандалами. На фотографіях, які опублікував Микола Парамонов, видно, що невідомі пошкодили руку козакові Мамаю, в якій він тримав чашу.

Вандалізм в Миколаєві: пошкоджено пам'ятник козаку МамаюВандалізм в Миколаєві: пошкоджено пам'ятник козаку МамаюВандалізм в Миколаєві: пошкоджено пам'ятник козаку Мамаю

Фото: пам'ятник козаку Мамаю в Миколаєві (facebook.com/Євген Парамонов)

"Вандалізм в Миколаєві – звичайна справа! Значна частина жителів одержимі різними (на межі психіатрії) ідеями, комплексами, доктринами і просто печерним безкультур'ям. Ось кому заважав цей Козак в Парку перемоги? Так ні ж: перебили руку, яка тримає чашу. З неї стирчить іржава арматура. Що це, просто тупоумство, або "висока" ідея про те, що українським козакам у парку Радянської Перемоги – не місце? Піди розбери... Ще важче відповісти на питання: що робити з такими "типусами"? Виховувати? Пізно! Вбивати на місці? Незаконно! Ламати їм руки? Заборонено! Ви думаєте, громадянська війна на Сході? Ні, там – вторгнення! А громадянська війна – ось вона – в Миколаєві",- написав Парамонов

Вандалізм в Миколаєві: пошкоджено пам'ятник козаку МамаюСкріншот поста (facebook.com/Евгений Парамонов)

Нещодавно ми писали про те, що в Києві розбили плиту, присвячену герою Небесної Сотні Володимиру Мельничуку, а в Харкові вандали залили червоною фарбою пам'ятник героям УПА в переддень свята.

До речі, користувачів соціальних мереж вразив вражаючий мурал у Києві.