ua en ru

Ветеринари попереджають про небезпеку для домашніх тварин під час свят

Ветеринари попереджають про небезпеку для домашніх тварин під час свят Фото: Собаки люблять гризти новорічний декор (hd-freewallpapers.com)

До 10% тварин гине через поїдання новорічного декору

Ветеринари попереджають власників домашніх тварин про те, що під час свят у домашніх улюбленців підвищується ризик отримати нетравлення шлунка або поранитися. Про це пише "Сьогодні".

На їхню думку, домашні коти і собаки можуть поранитися скляними іграшками, проковтнути яскравий ялинковий дощик, отруїтися продуктами до святкового столу або отримати емоційний і психологічний шок через звуки вибухаючої петарди.

Для домашніх улюбленців настає саме стресовий час - час новорічних свят. І як би господарі не намагалися захистити домашніх тварин від атрибутики Нового року, все одно неприємності трапляються.

У мешканки Київської області Марини є троє домашніх тварин: собака, кіт і черепаха.

Марина стверджує, що зимові свята у її улюбленців – найприємніший час для ігор і розваг.

"Почула шум, бій скла, приходжу, а ялинка лежить, скляні іграшки всі розбилися", – розповіла Марина Кузьменко.

Але радіють тварини святам лише в межах квартири. Коли Марина гуляє з собакою, їй доводиться міцно тримати повідець, так як вибухів хлопавок і петард, собака дуже боїться.

"Собака боїться, ховається і кіт точно так само боїться. А коли на вулиці – дуже треба уважно тримати за поводок бо може втекти", – розповіла господиня тварин.

Для того, щоб не зашкодити своїм тваринам, Марина замінила живу ялинку на штучну, а після того, як її прикрашає – стежить, щоб ніхто не ласував новорічним декором.

Багато тварин люблять новорічні іграшки та святковий дощик, не підозрюючи, що для них це – найбільша небезпека.

Найчастіше від дощику страждають коти, так як полюбляють його їсти. Лікувати наслідки таких пристрастей дуже важко і щорічно гине до 10% постраждалих тварин.

"Як ми штори нанизуємо на нитку, так само був нанизаний на цей дощик і кишківник, і в кількох місцях він був просто прорізаний і у тварини був дуже важкий стан", – попередила про небезпеку ветеринар Яна Кожухар.

Крім того, ветеринари рекомендують не залишати без нагляду і електричні гірлянди, так як тварини пробують їх на смак, що може призвести до ударів струму.

Ще одна небезпечна зона – страви зі святкового столу, так як всі новорічні ласощі зазвичай жирні, калорійні і категорично не підходять домашнім тваринам.

"Їжа, як правило, не характерна для щоденного харчування тваринного. Це можуть бути і захворювання шлунка, підшлункової і всілякі отруєння", – пояснила ветеринар і додала, що якщо така ситуація все ж виникла, то вдома тварині необхідно дати сорбенти, і як можна швидше звернутися до ветеринара.

До речі, в ПАР народилося кошеня з двома мордочками (відео).