ua en ru

Вибори 2019: чи зможуть голосувати жителі "ДНР" і "ЛНР"

Вибори 2019: чи зможуть голосувати жителі "ДНР" і "ЛНР" Фото: Вибори президента 2019 (РБК-Україна)

Жителі окупованих територій зможуть проголосувати на виборах президента навіть без довідки переселенця

Вибори президента України все ближче. Чим менше часу залишається до голосування 31 березня, тим частіше українці замислюються над тим, коли і як краще проголосувати.

За даними Міністерства соціальної політики, українських громадян, які проживають на тимчасово окупованих територіях Донецької і Луганської областей, налічується понад 1,3 мільйона. Раніше ходили чутки про те, що для того, щоб проголосувати, обов'язково потрібна довідка переселенця, але це виявилося невірною інформацією. На виборах президента України такий документ не буде потрібний.

У вересні 2019-го року Міністерство юстиції України та ЦВК внесли нові поправки у виборче законодавство України. Це було зроблено, щоб спростити процедуру голосування.

Вибори 2019: чи зможуть голосувати жителі "ДНР" і "ЛНР"Фото: Для голосування на виборах президента довідку переселенця від українців вимагати не будуть (РБК-Україна)

Згідно з нововведеннями, які затвердили минулого року, щоб віддати свій голос за будь-кого з кандидатів, треба при собі мати тільки паспорт та документ про тимчасову зміну місця голосування. Його українці можуть отримати в будь-якому відділенні Державного реєстру виборців по Україні, просто прийшовши туди особисто і подавши відповідну заяву.

До речі, при цьому не треба пред'являти ні довідки переселенця, ні іншого підтверджуючого документа додатково.

Важливо, що про зміну місця голосування треба встигнути повідомити до 25 березня. Ту ж процедуру треба повторити заново і перед другим туром виборів президента України.

Нагадаємо, раніше стало відомо, коли краще голосувати на виборах президента України. Згідно опитуванням, більшість українців зазвичай голосують у першій половині дня - із 8 до 12 годин. Так частіше голосують українці старшого віку, тоді як молодь іде голосувати після обіду.

Крім того, українців попередили про небезпеку перед виборами і розповіли, кому саме варто остерігатися загроз.