ua en ru

"Я попереджав": експерт пояснив головну небезпеку Кримського моста

"Я попереджав": експерт пояснив головну небезпеку Кримського моста Фото: most.life

Фахівець розповів, чому не можна було будувати Керченський міст

Кримський міст, який проходить через Керченську протоку окупованого півострова, не можна було будувати на наявних там грунтах. Таку думку висловив старший науковий співробітник Інституту водних проблем російської академії наук, кандидат геолого-мінералогічних наук Юрій Медовар в ефірі програми "Завтра" (спільного проекту "Радіо Свобода" і телеканалу "112 Україна").

"Я неодноразово попереджав: будувати міст не можна. Основна небезпека Керченського мосту спочатку була в тому, що порушили будівельні норми і правила. У них говориться, що арочні мости, а це арочний міст, у сейсмічних районах, а це сейсмічний район, можна будувати тільки на таких породах, як граніт або схожих, які не просідають і тримають навантаження", - зазначив фахівець.

"А в Керченській протоці напівтверді глини, насичені водою з піском. Тому і з'являються тріщини, просідання", ‒ підкреслив експерт.

Крім того, Медовар зазначив, що недостатньо просто проїхатися по мосту "КамАЗами", його потрібно завантажити.

"Це необхідно зробити, щоб побачити, наскільки зосереджене навантаження буде впливати на міцність, просідання мосту. "Камази", мотоцикли ‒ це не навантаження, це просто катання. Треба ж було подивитися, що може бути з опорами, а цього ніхто не зробив. Грунти просідають, але треба, щоб вони просідали рівномірно", ‒ додав експерт.

"Я попереджав": експерт пояснив головну небезпеку Кримського моста

Фото: most.life

Фахівець нагадав, що ще в 1970-х роках в СРСР вже була спроба дослідити можливість будівництва такого мосту, однак державна експертиза закрила проект. Спроектувати міст також намагалися і в незалежній Україні за президента-втікача Вікторі Януковичі.

"В період президентства Януковича працювала у великому і дуже серйозному складі група, яка розробляла цей проект, і її висновок був точно такий же: міст побудувати можна, але він не буде стояти, його експлуатувати не будуть", ‒ розповів колишній представник України у тристоронній контактній групі в Мінську Роман Безсмертний.

Раніше російський вчений передбачив крах Кримського мосту.

Як і чому проводилась депортація кримських татар з Криму (відео: STYLER.rbc.ua)