Затримки зарплат українцям будуть покривати бонусами

Затримки зарплат українцям будуть покривати бонусами
Фото: За затримку зарплати нарахують компенсацію (flickr.com)

Громадяни, які отримують зарплату в конвертах, на компенсацію за затримку можуть не розраховувати

Українці будуть отримувати компенсації за затримку зарплат. Такий закон розглянув Комітет з питань соціальної політики.

Як пише "Газета по-українськи", проект закону передбачає компенсацію за кожен місяць прострочення.

“Мова йде про незначні суми, які стосуються виключно офіційної зарплати. Якщо підприємство боргує більш як на місяць, тоді воно повинно компенсувати рівень інфляції за той період. Якщо врахувати, що офіційна інфляція в нас не більше 5%, то мова йде про доплату 100- 200 гривень. Інша справа, якщо зарплату на підприємстві затримують кілька років. Тоді то можуть бути справді солідні суми, але таких підприємств зараз нема", - сказав бізнес-консультант Андрій Степанівський.

Він зазначив, що понад 70% роботодавців виплачують зарплату в конвертах, і компенсація на затримку цих сум не поширюється.

“На великих підприємствах компенсацію будуть рахувати автоматично, а ось на малих чи приватних підприємствах її можуть не рахувати взагалі, або рахувати за поданням колективу. Бухгалтери часто хитрують. Вони вчасно сплачують податок на зарплату, а самі зарплати виплачують із запізненням. Прострочку може контролювати лише спеціально створений орган, якого зараз нема", - додав Степанівський.

До речі, середня зарплата в Україні в серпні скоротилася на 172 гривні.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся