ru ua

"Ми замерзнемо - замерзнуть ваші душі": у Дніпрі студенти вийшли на акцію протесту

"Ми замерзнемо - замерзнуть ваші душі": у Дніпрі студенти вийшли на акцію протесту Кадр з відео "Студенти в Дніпрі вийшли на акцію протесту" (YouTube/informator.ua)

Компанію студентам склали також і викладачі навчального закладу

У п'ятницю, 10 листопада, о 9 ранку близько 400 студентів Дніпропетровського університету митного права та фінансів вийшли на акцію протесту до будівлі ПАТ "Дніпрогаз". Про це повідомляє місцевий сайт 056.ua.

Основна причина протесту студентів – це відсутність опалення в корпусах навчального закладу. Учасники акції розповіли, що в "Дніпрогазі" їм відповіли, що не дають опалення через несправність університетської котельні.

"Ми боремося за своє нормальне навчання. Так як "Дніпрогаз" не дає нам тепло, ми не розуміємо, чому нам його не дають. В Університету немає заборгованості по газу", - розповіла одна з учасниць протесту, студентка Дніпропетровського Університету митної справи та фінансів.

Разом з студентами до стін ПАТ "Дніпрогаз" прийшли також викладачі з вимогою розпочати опалювальний сезон, так як проводити лекції в холодних аудиторіях неможливо.

Колона, яка рухалася до будівлі "Дніпрогазу" несла плакати з написами: "Замерзнемо ми – замерзнуть ваші душі", "Ганьба!", "Дайте газ!", "Ми не мамонти, але можемо зникнути!", "Боргу немає –де наш газ".

Крім того, учасники акції принесли з собою барабани.

"У нас відключили котельні з-за того, що не хотіли платити котельщикам влітку і щоб заощадити на тих обсягах газу, якіми не користуємося. Зараз "Дніпрогаз" нам не включає газ. І вимоги не прийняти робітників котельні, так як прийняти їх на роботу і зробити наказ –це час одного дня. Основна вимога від "Дніпрогазу" – це реконструювати котельню і перенести прилади обліку, а за нашими підрахунками це 1 200 000 гривень бюджетним організаціям", - повідомив завідувач кафедри цивільного права Віталій Зуєв.

Радник голови правління "Дніпрогаз" Шарапов Валерій пояснив, що протягом кількох років керівництво Університету обіцяє вирішити це питання.

"Цей мітинг –це звичайно добре. Але у нас свої функції, своя ліцензія. Ми тільки перевізники газу, ми газорозподільна організація. Ми забезпечуємо нормальну експлуатацію газопроводів і довозимо до вас газ", - сказав Валерій Шарапов.

Ректор Університету митної справи та фінансів Віктор Ченцов стверджує, що "Дніпрогаз" намагається щороку встановити свої правила гри, при чому ці правила гри абсолютно не узгоджені з державою.

"В даному разі "Дніпрогаз" вимагає, щоб ми за свої гроші переобладнали котельні. Загальна сума, починаючи від технічних завдань, розробки проектної документації і закінчуючи договором з підрядником, який виконуватиме ці роботи – 1 200 000 гривень. Керівник "Дніпрогазу" не хоче йти на зустріч, посилаючись на те, що ми свого часу писали гарантійні листи про те, що ми зробимо переобладнання", - сказав Ченцов і додав, що ці гарантійні листи були підписані за умови фінансування державою.

Відео: Мітинг студентів у Дніпрі (YouTube/informator.ua)

У місті на даний момент тільки 4 вищих навчальних заклади повністю опалюються. Іншим не включать опалення, поки вони не забезпечать безпеку котелень.

До речі, нардепи не можуть писати закони із-за холоду в Раді.