ru ua

Жадан пояснив, що насправді заважає українцям відвідувати Європу

Жадан пояснив, що насправді заважає українцям відвідувати Європу Фото: Сергій Жадан (РБК-Україна)

Письменник вважає, що країни ЄС потрібно відвідувати, щоб дізнатися себе

Відомий український письменник і волонтер Сергій Жадан пояснив, що насправді заважає українцям на шляху до ЄС. Свою думку він написав у колонці журналу "Новий час".

Письменник вважає, що відвідувати Європу вкрай необхідно хоча б для того, щоб краще зрозуміти самих себе.

"Все треба побачити самому, інакше так нічого і не зрозумієш. Побачивши, правда, теж можеш не зрозуміти. Але принаймні отримаєш шанс. Тому природною є потреба людини в перетині кордонів. І природним є відчуття радості від здобуття Україною безвиза", - вважає Жадан.

Жадан розповідає про те, що українці бояться відвідувати не те, що Європу, а навіть сусідні міста. Тому, щоб без перешкод стати членами ЄС, їм потрібно подолати внутрішні страхи, і відкрити для себе хоча б Україну.

"Ми не знаємо один одного, відповідно - викликаємо самі по собі недовіру і підозри. Із незнання виникає страх і внутрішні бар'єри. Побудовані власноруч бар'єри - зручний привід для протистояння. Тому, дорогі співвітчизники, відкриваємо свій внутрішній Безвізові, відкриваємо свою країну. Вона може захоплювати і дивувати. Правда, для цього не треба боятися бути здивованим", - порадив українцям письменник.

Нагадаємо, Жадан допоміг кримському політв'язню Кольченку, якого утримують в РФ, зустрітися з матір'ю.