ua en ru

"Живі" гроші на руки: названа сума, яку будуть видавати українцям

"Живі" гроші на руки: названа сума, яку будуть видавати українцям Фото: Монетизація субсидій в Україні (колаж РБК-Україна)

На субсидії готівкою українцям вже виплатили декілька сотень мільйонів гривень

Монетизація субсидій в Україні триває. Так, стало відомо, що на ці цілі українцям вже виплатили готівкою близько 350 млн грн.

Тим часом віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко заявив, що зараз в Україні середній розмір субсидій, які будуть давати готівкою, складе 1676 гривень. Про це він сказав селекторній нараді з питань монетизації субсидій та індексації пенсій.

"За нашими розрахунками, приблизно 3,5 млн господарств сьогодні повинні отримувати субсидії у вигляді готівкових коштів. Середній розмір субсидії, за нашими останніми розрахунками, яку отримають люди на руки, складе 1676 гривень. Нагадаю, що аналогічні суми люди отримають також в квітні і травні 2019 року", - прокоментував Розенко.

За його словами, сьогодні на виплату субсидій живими грошима в Ощадбанк вже було перераховано 1,7 мільярдів гривень, з яких вже виплачено 900 мільйонів. При цьому, запевнив Розенко, через систему ПФУ вже виплачено 3 мільярдів гривень.

Він також згадав про те, що навколо питання монетизації субсидій – безліч міфів і маніпуляцій. Розенко зазначив, що в уряді не вводили ніяких рішень про те, щоб обмежувати доступ до системи виплати субсидій.

"Живі" гроші на руки: названа сума, яку будуть видавати українцямФото: Українцям почали видавати субсидії готівкою (РБК-Україна)

"У системі нарахування субсидій нічого не змінилося. Ніяких додаткових критеріїв, ніяких додаткових обмежень, які якимось чином вплинули на механізм доступу до субсидій", - зазначив віце-прем'єр-міністр України.

У той же час міністр соціальної політики України Андрій Рева заявив, що наразі опрацьовано вже 43% від загальної кількості заяв на призначення субсидій, поданих українцями після 1 січня 2019-го року.

Він розповів, що найкраще зараз налагодили роботу системи в Полтавській області, де вже змогли обробити близько 90% від загальної кількості заяв. В Івано-Франківській обробили 69%, а в Київській та Львівській – 63% і 62% відповідно. У той же час відстає Одеська область. Там обробили тільки 27%, а в Чернівецькій – і того менше. Там встигли обробити лише 15% від загальної кількості всіх заявок.

До речі, у багатьох українців вже виходить економити на комунальних послугах. У багатьох залишається певна сума виплат за субсидіями готівкою, яку вони можуть витратити на інші цілі. Наприклад, на енергоефективність, щоб витрачати ще менше. Наприклад, утеплюють будинок або ставлять пластикові вікна.

Але в той же час, стало відомо, що деякі українці на гроші, що залишилися від виплат, купують шоколадні вафлі.

Також юрист Станіслав Куценко розповів, як отримати субсидію без зусиль і навіть не виходячи з дому.

Відео: Що таке монетизація субсидій і як вона буде проводитися (video.rbc.ua)